Ana sayfa NBA Kobe Bryant’ın neden sürekli helikopterle seyahat ettiği ortaya çıktı

Kobe Bryant’ın neden sürekli helikopterle seyahat ettiği ortaya çıktı

NBA'in en büyük efsanelerinden Kobe Bryant ve kızı Gigi'yle birlikte diğer yedi yolcunun da helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından olayın gündeme yansımaları sürüyor.

kobe-bryant

NBA’in en büyük efsanelerinden Kobe Bryant ve kızı Gigi’yle birlikte diğer yedi yolcunun da hayatını kaybetmesinin ardından olayın gündeme yansımaları sürüyor.

Kobe’nin uzun yıllardır her yere helikopterle gittiği biliniyordu. Efsanevi oyuncu da geçmiş yıllarda konuk olduğu programda neden helikopterle seyahat ettiğini açıklamıştı.

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın açıklamaları şu şekildeydi:

Okul sonrası etkinlikleri, keyifli şeyler ve hatta hafta sonlarında bile… Ama sonra trafik çok kötüleşmeye başladı. Trafikte duruyorum, okul takımlarıyla maçlarını kaçırıyorum. Bu böyle artmaya başladı.
Antrenmanlarıma devam edip çalışmalarıma odaklanırken aileme ayırdığım vaktin de azalmamasını sağlamanın bir yolunu bulmam gerekiyordu. Böylece helikopterle seyahat etmeye başladım ki 15 dakikada gidip gelebileyim. Böyle başladı.
Rutinim buydu. Sabah erken kalk, çocuklar okula gitsin, uç, deli gibi antrenman yap, ekstra çalışmalarını yap, basınla görüş, yapman gerekenleri bitir, geri dön, arabaya bin, çocukları al… Eşim ‘Ben yapabilirim’ dedi ama ‘Hayır, hayır’ dedim. ‘Bunu ben yapmak istiyorum.’ Çünkü deplasman yolculukları var ve çocuklarını göremiyorsun. O yüzden arabada 20 dakika bile olsa onları görmem için her fırsatı istiyorum.