Ana sayfa NBA Koronavirüs Lakers’ı ekonomik olarak vurdu: Maaşlarda kesinti yapılacak

Koronavirüs Lakers’ı ekonomik olarak vurdu: Maaşlarda kesinti yapılacak

NBA Batı Konferansı lideri Los Angeles Lakers, koronavirüs sebebiyle, üst düzey yöneticilerinin maaşlarında yüzde 20'lik kesintiye gidiyor.

Lakers, LeBron'un olmadığı gecede Warriors'u ezdi geçti!

Koronavirüs sebebiyle NBA’de 2019-20 sezonunun askıya alınmasıyla birlikte kulüpler ekonomik olarak sıkıntıya girdi.

NBA yönetimi Rudy Gobert’in Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla birlikte hızlı bir şekilde karar alarak sezonu askıya almıştı. Bu karar sonrası ekonomik olarak büyük kayıplar yaşayan NBA kulüpleri de, oyuncu ve görevlilerin maaşlarında kesintiye gitmeye hazırlanıyor

Sezon başında yapılan sponsorluk anlaşmaları ve bilet satışları sebebiyle büyük kayıplar yaşayan kulüpler oyuncuların maaşlarından, salonlarda çalışan görevlilere kadar organizasyon içerisinde bulunan herkesin maaşlarını ödemekte zorluklar yaşıyor.

NBA Lig Yönetimi ve Oyuncular Birliği maaş konusunda açıklamalar yapsa da kulüpler bir bir maaş kesintisine dair harekete geçmiş durumda.

Shams Charinia’nın yaptığı habere göre, Batı Konferansı’nın zirvesinde bulunan Los Angeles Lakers’da koronavirüs sebebiyle üst düzey çalışanların tamamın maaşında yüzde 20’lik kesinti yapılmasını isteyecek.

Lakers’dan önce 76ers yönetimi de bütün çalışanlarının maaşlarında benzer bir kesinti kararı almıştı. Ancak gelen tepkiler sonrası bu kararlarından vazgeçtiklerini kamuoyu ile paylaşmışlardı.