Lakers Kuzma’nın son saniye basketiyle kazandı

NBA'de Batı Konferası'nı lider bitirmeyi garantileyen Los Angeles Lakers, Batı'nın üçüncüsü Denver Nuggets ile karşı karşıya gelirken, mücadeleyi Los Angeles ekibi Kuzma'nın son saniye basketiyle 124-121 kazandı. 

NBA’de Batı Konferası’nı lider bitirmeyi garantileyen Los Angeles Lakers, Batı’nın üçüncüsü Denver Nuggets ile karşı karşıya gelirken, mücadeleyi Los Angeles ekibi Kuzma’nın son saniye basketiyle 124-121 kazandı.

Lakers liderliği garantilemiş olsa da covid-19 arasından dolayı, yeniden eski tempolarına kavuşmak için maçlara asılmaya devam ediyor. Nuggets karşısında da maçtan hiç kopmayan Lakers galibiyeti almayı başardı.

Lakers’da kral LeBron James 29 sayı, 12 asist ile double double yaparken, Anthony Davis 27 sayı, Kyle Kuzma ise 25 sayı ile galibiyetin kilit isimleri oldu. Dion Waiters’ın 12, Danny Green ise 11 sayı ile çift hanelerde katkı verdi.

Nuggets tarafına baktığımızda ise PJ Dozier 18 sayı ile takımın en skoreri olurken, Michael Porter Jr.’ın 15, Jamal Murray ve Monte Morris’in 14, Paul Millsap’in 13, Nikola Jokic’in 12 sayı ile karşılaşmayı tamamladı.