Ana sayfa NBA Lebron James: “Oyun oynamayı bıraktığım zaman, adapte olamıyorum”

Lebron James: “Oyun oynamayı bıraktığım zaman, adapte olamıyorum”

NBA'de Los Angeles Lakers'ın yıldız oyuncusu LeBron James, NBA'de sezonun koronavirüs sebebiyle askıya alınmasını değerlendirdi.

Los Angeles derbisinde Lakers kazandı!

NBA’de Los Angeles Lakers’ın yıldız oyuncusu LeBron James, NBA’de sezonun koronavirüs sebebiyle askıya alınmasını değerlendirdi.

Bazı basketbol yorumcularının LeBron James gibi yaşı ilerlemiş oyuncular için verilen aranın avantaj olacağını ve dinleneceklerini dile getirmişlerdi.

LeBron, katıldığı popcast yayınında bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını, aksine çalışmadığı zaman vücudunun yeniden adapte olmasının çok zor olduğunu söyledi.

‘Vücudunun Mart ayının ortasında, neden oynamayı bırakıyorsun?’ uyarıları verdiğini söyleyen James, şöyle konuştu:

Altı ay boyunca kondisyonunuzu en yüksek seviyeye çıkarmak için çalışıyorsunuz ve bu bir anda boşa gidiyor. Dinlenmenin bize iyi geleceği algısına katılmıyorum. ‘LeBron 35 yaşında, dinlenmeye ihtiyacı var’ gibi söylemleri sevmiyorum. Hatta benim için bunun tam tersinin geçerli olduğunu düşünüyorum. Oynamayı bıraktığım zaman vücudum buna adapte olmakta zorlanıyor. Vücudumun bana ‘daha Mart ayının ortasındayız. Neden oynamayı bırakıyorsun? Play-off’lara hazırlanman gerekiyordu’ dediğini hissediyorum

İnsanların dinlenme konusunu abarttığını söyleyen James, İnsanlar dinlenme konusunu bence biraz abartıyor dedi.

NBA’de sezonun başlayacağına dair umudunu sürdüren James, takım arkadaşlarıyla sürekli konuştuklarını, sezonun başlamasını durumunda 1 haftada sezona yeniden hazır hale geleceklerini ifade etti.