Ana sayfa NBA LeBron James’ten Kyrie Irving Hakkında Açıklamalar

LeBron James’ten Kyrie Irving Hakkında Açıklamalar

LeBron James

Isaiah Thomas, Jae Crowder, Ante Zizic ve iki Draft seçim hakkı karşılığında Boston Celtics‘e takaslanan Kyrie Irving, NBA’de yaz döneminin ana gündem maddesi durumunda. Irving’in eski takım arkadaşı LeBron James ise Irving’in ayrılışının ardından ilk kez basın mensupları ile bu konuyu konuştu.

“Bu çocuğun burada oynamaya devam etmesi ve en iyi oyuncu olabilmesi için her şeyimi verdim” diyen James, onun arkasında ikinci adam olarak kalmaktansa Boston’da lider statüsüne sahip olmak için takımdan ayrılan Irving’e sitem etti; “Ona her şeyimi vermeye çalıştım. Sahip olduğum bütün DNA’mı ona geçirmeye çalıştım. Onu takımın anahtarlarını almaya hazır olduğunu gördüğümde de bütün ipleri onun eline verdim” diyen James, Irving’i ikna edemediğini de belirtti.

Aynı gün Boston’ın medya gününde James’in bu açıklamaları kendisine sorulan Irving cevap vermekten kaçınarak, “Yaşandı veya yaşanmadı demiyorum ama eğer böyle bir iletişimde bulunduysak bu benimle onun arasında bir şey” dedi.

Kyrie Irving

“Ona Ulaşmak İstedim”

Boston’a takaslandığından beri James ve Irving henüz iletişime geçmezken, James temmuz ayında takasını isteyen Irving ile iletişime geçerek “Ona ulaşmak istedim çünkü neden bu takımdan ayrılmak istediğine dair bir bilgi almak istiyordum. Bana en basit tabiriyle bunun kendisinin çizmek istediği bir yol olduğunu söyledi. Benim için kabul edilebilecek bir durum. Bu bir iş ve ben bunu anlıyorum. Bu çocuk kendi kariyeri için en iyisini yapmak istedi” dedi.

Irving takası ile takıma katılan oyuncular hakkında da yorum yapan LeBron James, “Genel menajerimizin çok iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Bu bizi tamamen şoka sokan bir durum olsa da, karşılığında harika bir paket alıp hiç olmadığımız kadar komple bir takım haline geldik. Bunun için heyecanlanıyorum” dedi.

James, NBA’in açılış gününde Irving’e karşı Boston ile oynayacak olması hakkında da “Ona bir tavsiyem yok. Kimseye bir tavsiyem yok. Şampiyon olmak istiyorum ve ya bizlesiniz ya da bize karşı” dedi.

Geçen sezon Cleveland forması ile 72 maça çıkan Irving, %47 saha içi isabet yüzdesi ile 25.2 sayı, 5.8 asist ve 3.2 ribaund ortalamaları ile oynamıştı.

Kyrie Irving’in Normal Sezondan En İyi Oyunları

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=Rj-qUZ6ZCLY&format=ipad[/nousvideo]