Ana sayfa NBA LeBron Koronavirüs’ten dolayı seyircisiz oynama konusunda fikir değiştirdi

LeBron Koronavirüs’ten dolayı seyircisiz oynama konusunda fikir değiştirdi

LeBron James, dün yaptığı açıklamada Koronavirüs sebebiyle maçlar seyircisiz oynanırsa ben de oynanamam açıklamasını bugün değiştirdi.

LeBron Koronavirüs'ten dolayı seyircisiz oynama konusunda fikir değiştirdi

NBA’de Los Angeles Lakers forması giyen yıldız basketbolcu LeBron James, dün yaptığı açıklamada Koronavirüs sebebiyle maçlar seyircisiz oynanırsa ben de oynanamam açıklamasını bugün değiştirdi.

NBA yönetiminin maçları taraftarsız oynatma kararı alması durumunda bu durumda hayal kırıklığı yaşayacağını ancak saygı duyacağını söyleyen LeBron, herkesin güvenliği için en doğru kararın verileceğini ifade etti.

Daha önce yaptığı açıklamada eğer maçlar seyircisi oynanırsa sahaya çıkmayacağını söyleyen yıldız basketbolcu, Bana o soru sorulduğunda lig yönetiminin ciddi ciddi virüs sebebiyle maçları seyircisiz oynatmayı düşündüğünü bilmiyordum. Taraftarlar maçlara gelemezse elbette üzülürüm, çünkü bu oyunu onlar için oynuyoruz diyerek bir anlamda çark etti.

LeBron ayrıca sağlık uzamanlarının uyarılarının dikkate alınması gerektiğini vurgulayarak; Eğer salgın iyice büyürse zaten kimsenin maça gelmek isteyeceğini düşünmüyorum. Bu durum çok üzücü. Ancak aynı zamanda bu konuda bilgili olan kişilerin uyarılarını dinlemek ve herkesin güvenliği için en doğru olanı yapmak gerekiyor ifadelerini kullandı.