Ana sayfa NBA Los Angeles Lakers’tan Kobe Bryant için veda açıklaması

Los Angeles Lakers’tan Kobe Bryant için veda açıklaması

NBA tarihinin en büyük efsanelerinden Kobe Bryant'ın helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından 20 yıl formasını giydiği Los Angeles Lakers'tan duygusal bir veda açıklaması geldi.

kobe-bryant

NBA tarihinin en büyük efsanelerinden Kobe Bryant’ın helikopter kazasında hayatını kaybetmesinin ardından 20 yıl formasını giydiği Los Angeles Lakers’tan duygusal bir veda açıklaması geldi.

Kariyerinin tamamında Lakers forması giyen ve bir başka Lakers efsanesi Magic Johnson tarafından “Tarihin en büyük Lakers’lısı” olarak nitelendirilen Kobe Bryant için Los Angeles’lı taraftarlar Steples Center önünde anma organizasyonu gerçekleştirmişti.

Lakers formasıyla 5 NBA şampiyonluğuna ulaşan Kobe için Los Angeles ekibinden açıklama geldi.

Açıklamada hiçbir kelimenin onun ne anlama geldiğini ifade etmeyeceği vurgulanırken, trajediden etkilenenlerin aileleri için kurulan Mamba Spor Vakfı’nın oluşturduğu ‘MambaOnThree’ fonuna yardım için taraftarlardan destek istendi.

“Hiçbir kelime ne anlama geldiğini ifade etmiyor”

İşte Los Angeles Lakers’ın yaptığı paylaşım: 

Yıkıldık ve Kobe Bryant ile kızı Gigi’nin ani kaybıyla sonsuza dek değiştik. Sevgimizi Vanessa, Bryant ailesi ve diğer yolcuların ailelerine Hiçbir kelime, Kobe’nin Los Angeles Lakers, taraftarlarımız ve şehrimiz için ne anlama geldiğini ifade edemez. Bir basketbol oyuncusu olmasının ötesinde, sevgi dolu bir baba, eş ve takım arkadaşıydı. Onların sevgisi ve ışığı sonsuza dek kalbimizde kalacak.Mamba Spor Vakfı, bu trajediden etkilenen aileleri desteklemek için “MambaOnThree” fonu kurdu. Yardım etmek için lütfen http://MambaOnThree.org adresini ziyaret edin.