Ana sayfa NBA Luka Doncic’ten Bogdan Bogdanovic yorumu

Luka Doncic’ten Bogdan Bogdanovic yorumu

Euroleague'de Real Madrid ile şampiyon olmasının ardından NBA'in yolunu tutan Luka Doncic, bu sezon en büyük MVP adaylarından biri. 

Luka Doncic

Euroleague’de Real Madrid ile şampiyon olmasının ardından NBA’in yolunu tutan Luka Doncic, bu sezon en büyük MVP adaylarından biri.

Dallas Mavericks’deki ikinci sezonunu geçiren Sloven basketbolcu, olağanüstü form grafiği ile genç yaşına rağmen çok fazla takdir toplayan isimlerin başında geliyor.

Henüz 16 yaşındayken Real Madrid’de profesyonel kariyerine başlayan Luka Doncic, o döne Fenerbahçe Beko’da forma giyen Bogdan Bogdanovic ile iyi bir ilişki kurmuş durumda.

Dallas Mavericks’in Chicago Bulls’u mağlup ettiği karşılaşmanın ardından Luka Doncic’e Bogdanovic ile ilgili sorulan soruya şu şekilde cevap verdi:

“Bogdan kral. Onunla çok konuşuyorum, sürekli konuşuyoruz. Belki bir gün beraber oynarız. Harika olur.”

Bogdan Bogdanovic, ülkemizde Fenerbahçe formasıyla Euroleague şampiyonluğuna ulaşmasının ardından NBA ekiplerinden Sacramento Kings’in yolunu tutmuştu. Bu sezon sonu oradaki sözleşmesi sona erecek yıldız ismin Los Angeles Lakers’a ile anlaşacağız konuşuluyor.