Ana sayfa NBA Magic Johnson sezonun MVP adayını açıkladı: LeBron James

Magic Johnson sezonun MVP adayını açıkladı: LeBron James

NBA'de sezon ödüllerinin dağıtırken, pandemi sebebiyle ara verilen kısma kadar oynanan maçların değerlendirmeye alınacağının açıklandı. 

magic-johnson-lebron-james

NBA’de sezon ödüllerinin dağıtırken, pandemi sebebiyle ara verilen kısma kadar oynanan maçların değerlendirmeye alınacağının açıklandı.

NBA yönetiminin bu kararı sonrası, birçok isim de kendi sosyal medya hesaplarından adaylarını açıklamayı başladı.

Los Angeles Lakers’ın efsanesi Magic Johnson, sezonun MVP’sinin LeBron James olması gerektiğini söyleyerek, ‘daha iyi bir lider yok’ ifadelerini kullandı.

Üst üste attığı tweetler içerisinde LeBron James’in 25 sayı, 10 asist, 8 ribaunt ortalamasını hatırlattı ve savunmasının inanılmaz olduğunu söyledi: 

LeBron James kesinlikle bu sezonun MVP’sidir. 25 sayı, 10 asist ve 8 ribaunt ortalamalarıyla neredeyse triple double’lık ortalamalara sahip. Savunması inanılmazdı ve tüm sporlar içerisinde ondan daha iyi bir lider yok

Magic Johnson, Yılın Çaylağı ödülünü Grizzlies forması giyen Ja Mortant’ın, Yılın Savunmacısı ödülünü Lakers’tan Anthony Davis’in, Yılın Koçu ödülünü Grizzlies koçu Taylor Jenkins’in ve son olarak Yılın En Çok Gelişme Kaydeden Oyuncusu ödülünü Pelicans’tan Brandon Ingram’ın olması gerektiğini sosyal medya hesabından paylaştı.