Marcus Morris: “Doncic’e vurmadım sadece sert bir faul yaptım”

Los Angeles Clippers ve Dallas Mavericks mücadelesinde Marcus Morris ve Luka Doncic sahadaki gergin anlarla ilgili açıklamalarda bulundu

NBA Batı Konferansı’nda Los Angeles Clippers ve Dallas Mavericks arasında geçen mücadele de oyuncuların performansları haricinde maçta yaşanan gerginlikler de gündem oldu. Maçta yaşanan son gerginlikle ilgili Luka Doncic ve Marcus Morris açıklamalarda bulundu.

Tüm seri boyunca Luka Doncic’i savunan isim Marcus Morris oldu. Morris’in 21 yaşındaki genç oyuncuyu kızdırmak için sık sık sert oynadığını gördük.

Serinin ilk maçında Marcus Morris’in Doncic’in üstüne yürüdüğü olayda Porzingis, takım arkadaşını korumak için araya girmesine rağmen oyun dışı kalmıştı.

Serinin beşinci maçına geldiğimizde Morris, Doncic’in sakatlık yaşadığı sol ayak bileğine basmıştı. Sosyal medyada büyük tepki çeken bu hareketin ardından Morris kişisel Twitter hesabından çok sert açıklamalarla kimseyi sakatlamaya çalışmadığını belirtmişti. Doncic ise bu durumun kasti olmadığını düşündüğünü söylemişti.

Serinin son maçına geldiğimizde ise Doncic’in potaya doğru yöneldiği sırada Morris genç oyuncunun kafasına çok sert bir darbe ile vurdu. Hakemler Morris’i bu faul sebebiyle maçtan ihraç etti.

Karşılaşmanın ardından Doncic’in yaptığı açıklama şu şekilde:

“Çok kötü bir fauldü. Ne diyebilirim ki? Son iki maçta da gereksiz hareketler yaptı. Bir önceki maçta bileğima basmasının kasti olmadığına inanmak istiyordum, ancak son maçta yaptığı faule bakarsanız benim de şu anda ne düşündüğümü anlarsınız. Morris gibi oyuncularla uğraşmak istemiyorum, sadece önüme bakıyorum.”

Hemen ardından Morris’in yaptığı açıklama ise şu şekilde:

“Hakemler bu kararı vermek zorundaydı. Seri boyunca atıştığımız çok dönem oldu. Çok mücadeleci bir seriydi. Ancak insanların sert basketbol oynamakla diğer oyuncuları sakatlamaya çalışmanın aynı şey olmadığını anlaması gerekiyor. Bir önceki maçta Tim Hardaway de çok sert bir faul yaptı ancak o pozisyona benzer tepkiler verilmedi. Ceza verilmesi gereken seviyede bir pozisyon olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta topa da dokundum, direkt olarak Doncic’e vurmadım. Sadece sert bir fauldü”