Ana sayfa NBA Milli oyuncumuz Cedi Osman’ın koçu John Beilein istifa etti!

Milli oyuncumuz Cedi Osman’ın koçu John Beilein istifa etti!

NBA'de temsilcimiz Cedi Osman'ın formasını giydiği Cleveland Cavaliers’da koç John Beilein görevinden istifa etti.

cedi-osman-john-Beilein

NBA’de temsilcimiz Cedi Osman’ın formasını giydiği Cleveland Cavaliers’da koç John Beilein görevinden istifa etti.

NBA ekiplerinden Cleveland Cavaliers’ın başantrenörü John Beilein, Cavs yöneticileriyle yaptığı görüşmenin ardından görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Beilein yaptığı açıklamada, görevden ayrılmasının sebebinin kendisinden kaynaklandığını, Cavaliers içerisinde başka bir görevde bulunacağını bildirdi.

Bu sezon NBA’de çok fazla yenilgi aldıklarını ifade eden Beilein, mental sağlığının ve ailesinin iyiliği için istifa etmenin en doğrusu olduğunu düşünerek bu eylemi gerçekleştirdiğini söyledi.

Cleveland Cavaliers’dan istifa eden Beilein’in yaptığı açıklama şu şekilde:

Bu benim için çok zor bir karardı. Ancak şunu söylemek istiyorum ki koçluk görevinden ayrılmak tamamıyla benim kararımdı. Bu konuda bana anlayış ve destek gösterdikleri için Cavaliers yönetimine teşekkür ediyorum.
Kaybetmek çok zorlayıcı bir şey ve bu sezon beni tahmin ettiğimden daha kötü etkiledi. Uzun vadede bunun mental sağlığıma ve aileme zarar vereceğinden çekinmeye başladım. Sezonun geri kalanında verimli bir şekilde çalışabileceğimi düşünmüyorum. Bu koşullar altında görevime devam etmek oyuncular, koç ekibi ve bizi destekleyenlere haksızlık olurdu

Geçmiş dönemde Michigan Koleji’nde koçluk yapan Beilein, bu sezon başında Cleveland Cavaliers’ın başına getirilmişti.

Sezon içerisinde takımın yıldızlarından Kevin Love ve Tristan Thompson gibi oyuncular ile anlaşamadığı, onların desteğini kaybettiği basına yansımıştı.

Ayrıca bir takım toplantısında John Beilein’in oyunculara ‘serseriler’ dediği de iddia edilmişti.

Cavs’ta John Beilein’in görevinden istifa etmesinin ardından takımın başına J.B. Bickerstaff’ın takımı yönetmesi bekleniyor.

NBA’de Doğu Konferansı’nda mücadele veren Cleveland Cavaliers bu sezon oynadığı 54 maçta 14 galibiyet, 40 mağlubiyet ile son sırada yer alıyor.