Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Milli takımda iki isim kadro dışı bırakıldı!

Milli takımda iki isim kadro dışı bırakıldı!

Dünya Kupası öncesi İstanbul Sinan Erdem'de Ürdün'ü farklı skorla mağlup eden 12 Dev Adam'ın kadrosundan 2 oyuncunun çıkarıldığını Haluk Yıldırım açıkladı.

FIBA 2019 Dünya Kupası öncesinde A Milli Erkek Basketbol Takımımız’ın aday kadrosundan 2 oyuncu çıkarıldı.

Çalışmalarını 16 oyuncuyla sürdüren Milli takım’da 2 oyuncu kadrodan çıkarıldığını Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım açıkladı.

“ÜRDÜN VE SENEGAL BİZİM KALİBREMİZDE DEĞİLDİ”

Haluk Yıldırım, Senegal ve Ürdün’ün Milli Takımımız’ın seviyesinde olmadığını belirterek haftasonu Sırbistan ve İtalya ile oynayacakları milli maçların öneminden bahsetti:

Yani moral oluyor ama bu hazırlık dönemi. Eksiklerimizi görmemiz önemli. Senegal ve Ürdün bizim kalibremizde takımlar değil.Esas hafta sonu turnuvaya gidiyoruz. Sırbistan bence Dünya Kupası’nın önemli favorilerinden. İtalya önemli bir ekip. Yunanistan’la da kupada çaprazdan karşılaşabiliriz. Haftaya durumumuz daha netleşir.

“SEMİH’İN DÖNÜŞÜ ÖNEMLİYDİ”

Milli takımın oynadığı son iki karşılaşmada sakat vermediği için mutlu olduğunu dile getiren Yıldım, Semih Erden’in sakatlıktan dönmesinden memnun olduğunu söyledi:

Şu iki maçta çok şükür sakatlık vermedik. Semih de yaklaşık üç haftadır idman yapmıyordu. Bugün 10-15 dakika süre aldı. O bizim için önemliydi. İki iyi hazırlık dönemi geçirdik. Basketbolseverlere teşekkür ediyoruz. Bize moral oldu.

“KADROYU 14 KİŞİYE DÜŞÜRECEĞİZ”

Milli takımında 2019 Dünya Kupası aday kadrosundan Metin Türen ve Muhsin Yaşar’ın çıkarıldığını söyleyen Yıldırım şu ifadeleri kullandı:

16 kişilik kadromuzu Muhsin Yaşar ve Metin Türen’i çıkararak 14 kişiye düşüreceğiz. Bugüne kadar gösterdikleri idman temposu ve mücadelelerine teşekkür ediyoruz. İnşallah ilerleyen dönemde yine bizimle olurlar.”