Ana sayfa NBA Milwaukee Bucks ve Sacramento Kings antrenman tesislerini kapatıyor

Milwaukee Bucks ve Sacramento Kings antrenman tesislerini kapatıyor

Sacramento Kings ve Milwaukee aldıkları karar doğrultusunda Kovid19 sebebiyle antrenman tesislerini tamamen kapatıyor.

bucksveking-1

Sacramento Kings ve Milwaukee Kovid19 sebebiyle antrenman tesislerini tamamen kapatıyor.

ESPN ve The Athletic’in yaptığı habere göre Sacramento Kings ve Milwaukee kovid 19 sebebiyle Pazartesi gününden itibaren antrenman tesislerini tamamen kapatıyor. Geçtiğimiz hafta yapılan korona virüs testlerinde bir çok pozitif vakaya rastlanması sonucu Denver Nuggets, Miami Heat, Los Angeles Clippers, Phoenix Suns ve Brooklyn Nets de antrenman tesislerini kapatmak zorunda kalmıştı.

Takımlar, sezonun devam edeceği Orlando’ya seyahat edilecek tarihe kadar antrenman tesislerini açmamayı hedefliyorlar. Yani takımlar Orlando’da toplanana kadar antrenman yapamayacaklar.

Korona virüs test sonuçları pozitif çıkan isimler henüz açıklanmasada NBA’in belirlediği sağlık kurallarına göre virüs tespit edilen oyuncuların Orlando’da takıma katılana kadar en az 2 adet testin negatif sonuç vermesi gerektiği biliniyor.

Normal sezonun 30 Temmuz tarihinde yeniden başlamasıyla beraber takımlar 8’er normal sezon maçını tamamladıktan sonra 16 takım playoffda NBA şampiyonluğu için mücadele edecek. Takımlar Orlando’ya seyahat ettikten sonra antrenmanlarının dışında kendi aralarında da hazırlık maçları yapıcaklar.