Ana sayfa NBA NBA Başkanı açıkladı: “Ekonomik etkiyi konuşmak için erken”

NBA Başkanı açıkladı: “Ekonomik etkiyi konuşmak için erken”

NBA'in koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınmasının ardından sezonun yeniden başlayıp başlamayacağı ve ekonomik olarak ne kadar etkileneceği tartışma konusu oldu.

NBA Başkanı açıkladı:

NBA’in koronavirüs salgını sebebiyle askıya alınmasının ardından sezonun yeniden başlayıp başlamayacağı ve ekonomik olarak ne kadar etkileneceği tartışma konusu oldu.

Konuyla ilgili NBC Sports’a açıklamalarda bulunan NBA Başkanı Adam Silver, günlük olarak her türlü senaryo üzerinde çalıştıklarını ifade ederken, ekonomik etkilerini tartışmak için henüz erken olduğunu belirtti.

Adam Silver’ın konu ilgili NBC Sports’a yaptığı açıklama şu şekilde:

“HERKES AYNI GEMİDE”

Ekonomik etkinin ne olacağını söylemek için erken. Günlük olarak birden fazla senaryo üzerinde çalışıyoruz ve finansal sonuçları gözden geçirmeye devam edeceğiz. Açıkçası bu güzel bir görüntü değil ancak hangi endüstride çalıştıklarına bakılmaksızın herkes aynı gemide

NBA yönetimi oyuncuların maaşlarını 1 Nisan tarihinde alacağını açıklarken, eğer sezonun geri kalanı oynanmaz ise Fivethirtyeight.com 1 milyar dolarlık bir gelir kaybının yaşanacağını iddia etmişti.