Ana sayfa NBA NBA oyuncuları aldıkları maaşları iade etmek durumunda kalabilir

NBA oyuncuları aldıkları maaşları iade etmek durumunda kalabilir

NBA koronavirüs salgını sebebiyle maddi olarak büyük kayıplar yaşayan basketbol organizasyonlarının başında geliyor. 

Çin ile NBA gerginliğine bir yorum da Lebron James'den
Çin ile NBA gerginliğine bir yorum da Lebron James'den

NBA koronavirüs salgını sebebiyle maddi olarak büyük kayıplar yaşayan basketbol organizasyonlarının başında geliyor.

CNBC’den Jabari Young’ın yaptığı habere göre, NBA Oyuncular Birliği, NBA Yönetimi  ve oyuncu menajerleri ile video konferans toplantısında maaş iadesi maddesinin bulunduğunu, yapılacak maaş iadelerinin en çok 6 aylık ödeme takviminde bulunan oyuncuları etkileyeceği iddia edildi.

LEBRON MAAŞI İADE EDEBİLİR

ESPN’den Adrian Wojnarowski de geçtiğimiz günlerde yaptığı haber de LeBron James ile birlikte bazı oyuncuların bu yıl içerisinde 15 Nisan ve 1 Mayıs tarihlerinde maaş alması gerekiyordu. Ancak bu maaşların bir kısmının iade edilmesi gündeme geliyor.

Koronavirüs salgını sebebiyle sezonun kalan maçlarının iptal edilmesi durumunda, oyuncuların oynamadıkları maç başına maaşlarının yüzde birinin kesileceği de aynı haber içerisinde yer aldı.

Şu bir kesin ki NBA Yönetimi’nin ve kulüplerin yaşayacağı gelir kaybının oyunculara da yansıyacak. Ancak bu etkinin ne boyutta olacağı netlik kazanmadı.

YÜZDE 50’LİK KESİNTİ TEKLİF EDİLDİ

Shams Charania’nın geçtiğimiz günlerde kaleme aldığı haberde ise 15 Nisan tarihinden itibaren oyuncuların gelirlerinde yüzde 50’ye varan kesinti yaşanacak.  Oyuncular Birliği’nin ise yüzde 50’ye varan kayba karşılık, Mayıs ortasından itibaren yüzde 25’lik bir kesinti teklif ettiği iddia edildi.

NBA Oyuncular Birliği Başkanı Chris Paul, yapılabilecek maaş kesintileri hakkında ““İçinde bulunduğumuz durumun farkındayız. Bu konu hakkında iletişim kurarak oyuncuları mümkün olduğu kadar hazırladığımız sürece bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.