Ana sayfa NBA NBA oyuncuları NBA 2K20’de kozlarını paylaşacak

NBA oyuncuları NBA 2K20’de kozlarını paylaşacak

NBA'de sezonun koronavirüs tehdidi sebebiyle askıya alınmasının ardından yeni bir etkinlik başlıyor: NBA oyuncuları NBA 2K20'de kozlarını paylaşacak.

NBA oyuncuları NBA 2K20'de kozlarını paylaşacak

NBA’de sezonun koronavirüs tehdidi sebebiyle askıya alınmasının ardından yeni bir etkinlik başlıyor: NBA oyuncuları NBA 2K20’de kozlarını paylaşacak.

NBA’in sponsorlarından 2K ile ortaklaşa düzenleyeceği turnuva Cuma günü başlaması beklenirken, 10 gün sürecek turnuvaya Donovan Mitchell, DeMarcus Cousins gibi yıldız isimlerin de bulunduğu 16 oyuncu katılacak.

ABD’de 30 Nisan’a kadar spor organizasyonlarının yapılamayacağı bilgisinin gelmesinin ardından oyuncular evlerinde oyun konsolları ile kozlarını paylaşacak.

NBA Yönetimi de basketbol taraftarları ile oyuncuları buluşturabileceği alternatif çözümler arıyor. Onlardan biri de NBA’in resmi sponsorları arasında yer alan 2K ile işbirliği yaparak konsol oyununda oyuncuları karşı karşıya getirmek olacak.

Kendi evlerinde oyuncuların birbirileriyle rekabet içerisine girmesi kuşkusuz taraftarlara da basketbolsuz geçen bu dönemde ilaç gibi gelecektir.

Turnuvaya dair detaylar henüz paylaşılmazken, NBA yönetiminin konu hakkında çalışma yaptığı ve en kısa zamanda açıklama yapması bekleniyor.

Turnuvanın hangi platformda yayınlanacağı da yönetimin kararı ile belirlenecek.