Ana sayfa NBA NBA’de 9 oyuncu hariç tüm oyuncular maaşının yarısını alabildi

NBA’de 9 oyuncu hariç tüm oyuncular maaşının yarısını alabildi

LeBron Koronavirüs'ten dolayı seyircisiz oynama konusunda fikir değiştirdi

NBA’de koronavirüs sebebiyle sezonun askıya alınmasının ardından 1 Nisan itibariyle oyuncular yatan maaşlarında yarı ücreti alabildi.

New York Times’tan Marc Stein’ın yaptığı habere göre 12 aylık maaş takvimine sahip NBA oyuncuları, 1 Nisan’da kontratlarında belli olan maaşlarının yarısı kadarını alabildi. Maaşının büyük bölümünü alan oyuncuların ise 20 kişiden daha az olduğu haberde belirtildi.

2019-20 için belirlenen kontratlarda, maaşlarının yüzde 90’ını alabilen sadece 9 oyuncu olduğu belirtilirken, bu oyuncuların Klutch Sports menajeri Rich Paul tarafından temsil edildiği belirtildi. Maaşının yüzde 90’ını alan oyuncular ise LeBron James, John Wall, Kentavious-Caldwell Pope, Dejounte Murrat, Miles Bridges, Kevin Durant, Kyrie Irving, Blake Griffin ve Otto Porter Jr olduğu haber içerisinde yer aldı.

Oyuncuların maaş ödemeleri için planlanan 15 Nisan tarihinde, ödemelerin gerçekleşmesi netlik kazanmadı. Coronavirüs sebebiyle askıya alınan 2019-20 sezonunun geleceği de belirsizliğini koruyor.

NBA ile Oyuncular Birliğinin yaptığı Toplu İş Sözleşmesine göre salgın hastalık gibi bir sebep ile maçların oynanmaması durumunda oyuncuların maaşlarında 1/92.6’lık kesinti yapılabileceği biliniyor.