Ana sayfa NBA NBA’de Koronavirüs alarmı! Yönetim bildiri paylaştı

NBA’de Koronavirüs alarmı! Yönetim bildiri paylaştı

NBA yönetimi tüm dünyayı saran Koronavirüs ile ilgili tedbirler aldıklarını ve tüm gelişmeleri takımlar ile paylaştıklarını bildirdi

nba-lakers-korona-virüs-uyarısı

Çin’de ortaya çıkarak kısa zamanda bütün dünyaya yayılan Koronavirüs sebebiyle birçok spor organizasyonu ertelendi, NBA de paylaştığı bildiri ile bazı önlemler alınacağını paylaştı.

NBA yönetimi yaptığı açıklamada takımlara dikkat etmeleri gereken hususlarda bilgilendirmelerde bulundu.

Yapılan bildiride oyuncuların kutlama amaçlı birbirlerine beşlik çakmak yerine, yumruklarını vurmaları gibi tavsiyelerde bulunuldu.

NBA yönetiminin Koronavirüs’e önlem olarak draft öncesi oyuncu denemeleri, özel antremanlar ve uluslararası scouting çalışmalarına kısıtlama getirmesi beklenirken, ABD’de durumun daha da ciddileşmesi durumunda maçların iptal edilmesi ya da ertelenmesi durumu oluşabilir.

Lig yönetiminin takımlara Koronavirüs ile ilgili gelişmeleri güncel olarak paylaştığı belirtilen açıklamada, NBA Oyuncular Birliği ile sağlık uzmanlarının iş birliği içerisinde çalıştığı belirtilerek Çalışanlarımız, takımlarımız, oyuncularımız ve taraftarlarımızın sağlığı bizim için her şeyin önünde. Corona virüs ile alakalı durumu yakından takip ediyoruz ifadelerine yer verildi.