Ana sayfa NBA NBA’de play-offlar devam edecek, işte maçların yeni tarihleri

NBA’de play-offlar devam edecek, işte maçların yeni tarihleri

NBA'de 2020 Play-offlarının oyuncuların ırkçılık protestoları sebebiyle oynanmamasının ardından, Oyuncular Birliği ile yönetim yeniden anlaştı. 

play-off-1

NBA’de 2020 Play-offlarının oyuncuların ırkçılık protestoları sebebiyle oynanmamasının ardından, Oyuncular Birliği ile yönetim yeniden anlaştı.

NBA 2020 Play-offları Cumartesi günü oynanacak karşılaşmalar ile yeniden başlayacak.

ABD’de polis şiddetinin son kurbanı Jacob Blake’in sırtından 7 el ateş edilerek vurulması üzerine NBA oyuncuları radikal bir karar alıp son iki günde oynanması gereken maçlara çıkmamıştı.

Ardından yapılan toplantıda sezonun devam etmeme ihtimali daha yüksek olarak gözükse de yeniden başlayacağı öğrenildi.

NBA’de Çarşamba günü oynanması planlanan  Orlando Magic – Milwaukee Bucks, Houston Rockets – Oklahoma City Thunder, Los Angeles Lakers – Portland Trail Blazers karşılaşmaları Cumartesi gününe ertelenirken, Perşembe günü oynanması planlanan Los Angeles Clippers – Dallas Mavericks, Utah Jazz – Denver Nuggets ve doğu konferans yarı final serisi Toronto Raptors – Boston Celtics eşleşmesinin ilk maçı ise Pazar günü oynananacak.

Sezonun en büyük şampiyonluk adaylarından Los Angeles Lakers ile Los Angeles Clippers’ın sezonun devam etmemesi gerektiği oy kullandığı toplantıda diğer takımlar ‘sezon devam etsin’ şeklinde oy kullanmıştı.

LeBron James’in toplantıyı terk ettiği ve ardından Lakers ve Clippers oyuncularının da onu takip ederek toplantıdan ayrıldığı öğrenilmişti.

Tüm bu yaşanan sürecin ardından NBA’de play-offların yeniden başlama ihtimali zayıf görülüyordu.  Ancak Oyuncular Birliği ile NBA Yönetimi devreye girerek, Lakers ve Clippers oyuncularını ikna etti. Bu görüşmelerde Michael Jordan’ın da büyük rol oynadığı öğrenildi.

ABD’de son aylarda yaşanan ırkçılık karşıtı protestolarda NBA, en fazla sesini çıkaran spor organizasyonu olarak ön planda olmaya devam ediyor.