Ana sayfa NBA NBA’de sezon iptal edilirse oyuncular maaşlarını alamayabilir

NBA’de sezon iptal edilirse oyuncular maaşlarını alamayabilir

Korona Virüs sebebiyle geçtiğimiz hafta NBA'de ligin askıya alınmasıyla birlikte çeşitli spekülasyonlar ortalıkta dolaşıyor.

NBA'de sezon iptal edilirse oyuncular maaşlarını alamayabilir

Korona Virüs sebebiyle geçtiğimiz hafta NBA’de ligin askıya alınmasıyla birlikte çeşitli spekülasyonlar ortalıkta dolaşıyor.

Utah Jazz’lı oyuncu Rudy Gobert’in Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla birlikte NBA Yönetimi acil bir karar alarak sezonu askıya almıştı.

İlerleyen günlerde ise  Gobert’in takım arkadaşı Donovan Mitchell ve Detroit Pistons forması giyen Christian Wood’un da Covid-19 testleri pozitif çıkmıştı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı ülkede virüsün hızla yayılmasıyla ulusal acil durum ilan etti.

ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin verdiği bilgiye göre ABD’de virüs yayılmaya devam ederse ve NBA’de 2019-20 sezonu tamamen iptal edilirse, oyuncular maaşlarının yüzde 20’lik kısmını alamayacak.

Wojnarowski, Kolektif İş Anlaşmasında yapılan bir maddeye dayandırdığı haberinde oyuncuların salgın sebebiyle ligin iptal edilmesin durumunda oynanmayan maçların parasının ödenmek zorunda olmadığını belirtti.

Ancak NBA’de takım sahipleri 2019-20 sezonunu bitirmek konusunda oldukça istekli olduklarını belirterek şimdilik maçların ertelenmesini ve virüs tehlikesi kalkınca yaz aylarında da olsa sezonun tamamlanmasını istediği biliniyor.