Ana sayfa NBA NBA’de Twitter skandalı! Ersan İlyasova ve Furkan Korkmaz…  

NBA’de Twitter skandalı! Ersan İlyasova ve Furkan Korkmaz…  

NBA'e giden Türk oyuncular

ABD menşeli spor sitesi The Ringer’ın haberi NBA gündemine bomba gibi düştü.  Sixers, konuyla ilgili soruşturma başlatırken Colangelo iddiaları yalanladı

NBA’de gündem Furkan Korkmaz ve Ersan İlyasova’nın da forma giydiği Philadelphia 76’ers Genel Menajeri (GM) Bryan Colangelo’nun adının karıştığı bir Twitter skandalı ile çalkalanmakta. ABD menşeli The Ringer’ın haberine göre Colangelo, gizlice yönettiği 5 farklı Twitter hesabından takımla ilgili içeriden bilgiler paylaştığı ve takımın yıldızları Joel Embiid, Jahlil Okafor ve Nerlens Noel ile teknik ekibi eleştirdiği ortaya çıktı.

Gündemi sarsan haberin üzerine 76’ers konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını “Suçlamalar ciddi. İvedilikle konuyla ilgili bağımsız bir soruşturma başlatılmıştır” ifadeleriyle açıkladı. Beş farklı anonim Twitter hesabından yaptığı paylaşımların birinde Colangelo, Jahlil Okafor’un sağlık kontrollerinden geçemediği için Brooklyn Nets’e takas edildiği bilgisini paylaşmış. 76’ers takas döneminde Okafor’un takasında herhangi bir sağlık probleminden bahsetmemişti.

10

Beş hesaptan “@phila1234567” isimli hesap gazetecileri, Sixers çalışanlarını ve NBA oyuncu menajerlerini takip ederken herhangi bir paylaşımda bulunmamış. Diğer hesaplardan “Eric jr / @AlVic40117560” adlı hesabın Nisan 2016 ve Mayıs 2017 arasında, “HonestAbe / @Honesta34197118” ve “Enoughunkownsources / @Enoughunkownso1” adlı hesapların geçen beş ay içinde ve neredeyse her gün birçok paylaşımda bulunan “Still Balling / @s_bonhams” hesabının ise en son geçen haftaya kadar aktif olduğu tespit edildi.

 

TELEFONUN ARDINDAN SESSİZLİK

The Ringer’da yayınlanan habere imza atan Ben Detrick haberinde, 22 Mayıs 2018’de Sixers’ı aktif olan “Eric jr / @AlVic40117560” ve “@phila1234567” adlı hesaplarla ilgili aradığını, görüştüğü Sixers yetkilisinin konuyu Colagnelo’ya sormak için izin isteyip telefon görüşmesini noktaladığını aktardı. Detrick daha sonra aynı gün içinde adı geçen bu iki hesap dışındaki üç hesabın kilitli duruma getirildiğini tespit etti. “Still Balling” adlı hesap ise 22 Mayıs’tan bu yana herhangi bir paylaşımda bulunmadı.

 

2
(Fotoğrafta görüldüğü üzere bahsi geçen beş hesap Warren LeGarie adlı hesabı takip ediyor. Las Vegas yaz liginin kurucusu olan LeGarie, geçmişte Colangelo’nun menajerliğini yapmış.)

Colangelo iddiaları yalanlarken akıllara Kevin Durant’in Twitter’da yanlışlıkla şahsi onaylı hesabı üzerinden yanlışlıkla kendini övmesi geldi. Durant’in komik kabul edilebilecek bu hareketinin aksine Colangelo’nun durumu daha sıkıntılı görünüyor. Colagnelo’nun anonim hesaplarından biri olan “Enoughunkownsources” adlı hesaptan “Bir merdivenim olsa çıkar Embiid’in kafasına biraz mantık sokardım. Sinir krizi geçiren bir bebek gibi oynuyor” ifadeleriyle eleştirdiği Joel Embiid ise ESPN’e yaptığı açıklamada, “Onunla konuştum beni haberleri yalanlamak için aradı. Aksi kanıtlanana kadar ona inanmak durumundayım. Ama eğer gerçekse bu gerçekten çok kötü bir durum olur” dedi.

3

“Eric jr” adlı hesap Embiid’in sakatlığını takımdan sakladığını da 10 Şubat’ta “Joel, sen hala bir çocuksun ama doktorlara Houston maçından önce dizlerinin ağrıdığını söylemedin? Kendine (ve bize) en az dokuz maça ve play-offlara mal oldu” şeklinde ortaya attığı ifade edildi. Sixers’ın inceleme sonrası vereceği nihai karar merak ediliyor.

‘Sektörü ve gündemi takip ediyordum…’

Colangelo ise konuyla ilgili olarak “@phila1234567” adlı hesap haricindeki dört hesapla ilişkisi olmadığını “Pek çok meslektaşım gibi sosyal medyayı haber almak için kullanıyorum. Sosyal medyada herhangi bir şey paylaşmadığım gibi ‘@phila1234567′ adlı hesabı da sektörü ve gündemi takip etmek için kullandım. Bu haber pek çok farklı noktadan beni rahatsız etmekte zira ne adımın birlikte anıldığı diğer hesaplarla ilgili ne de hesapların arkasındaki kişi ve o kişinin hedefi hakkında bir bilgim var” dedi. (Skor)