Ana sayfa NBA Ne Yaptın Cleveland!

Ne Yaptın Cleveland!

Doğu Konferansı final serisi ikinci maçında Cleveland Cavaliers deplasmanda Boston Celtics’i 44 sayı farkla, 130-86’lık skorla devirdi ve seride durumu 2-0’a getirdi.

Maça çok çok iyi başlayan LeBron James ve arkadaşları daha ilk yarıda 72-31’lik skoru yakalayarak maçı bitirdi. Cavs, ilk devrede yakaladığı 41 sayılık fark sonrasında maçı 44 sayılık farkla kazandı ve tarihe geçen bir skorla sahadan ayrıldı. Bu skorla beraber Cleveland şuana kadar Play-Off’ların tamamında hiç maç kaybetmeden 10 maç kazanmış oldu.

Cavaliers‘ta LeBron James 30 sayı, 4 ribaund, 7 asist, 4 top çalma ile oynarken, Kevin Love 21 sayı, 12 ribaund, Kyrie Irving 23 sayı, 3 asist ve kenardan gelen Richard Jefferson 10 sayı, 5 ribaund ile maçı noktaladı.

Kendi sahasında 44 sayı farkla yenilen ve şimdiden seriden koptuğunu düşündüğümüz Celtics’te Isaiah Thomas felaket bir gece geçirdi. 6 şutunun birinden bile isabet bulamayan yıldız oyuncu maçı 2 sayı, 6 asist, 3 ribaund ile tamamladı. Avery Bradley 13 sayı, 3 ribaund, Al Horford 11 sayı, 5 ribaund ve Jaylen Brown 19 sayı, 4 ribaund ile geceyi noktaladı.

[nousvideo id=”1″ autostart=”false”]https://www.thenousdigital.com/yt/getvideo.mp4?videoid=CyVaxqzgItg&format=ipad[/nousvideo]