Ana sayfa NBA Nikola Jokic’in Covid-19 testleri negatif çıktı

Nikola Jokic’in Covid-19 testleri negatif çıktı

Bir süre önce koronavirüse yakalandığını duyuran, NBA ekiplerinden Denver Nuggets'ın yıldız ismi Nikola Jokic, covid-19 testlerinin negatif çıktığını açıkladı. 

Bir süre önce koronavirüse yakalandığını duyuran, NBA ekiplerinden Denver Nuggets’ın yıldız ismi Nikola Jokic, covid-19 testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

Tenis yıldızı Novak Djokovic ile Nikola Jokic bir etkinlikte bir araya gelmesinin ardından iki isim de covid-19 testlerinin pozitif çıktığını açıklamıştı.

Edinilen bilgiye göre Jokic yaptığı açıklama ile covid-19 testlerinin negatif çıktığı, ancak NBA’de sezonun geri kalanı için Sırbistan’dan Amerika’ya gitmedi.

Nuggets genel menajeri Calvin Booth, katıldığı canlı yayın programında Jokic’in sezonun geri kalanı için Orlando’ya gelip gelmeyeceğinin sorulması üzerine “Bildiğim kadarıyla yolda değil. Sanırım buraya gelmek için sadece uygun bir uçuş için bekliyor. Sanırım şu anki durumu hakkında iyi hissediyor ve başlamaya hazır.” şeklinde konuştu.

Booth, ayrıca Jokic’in sezonun geri kalanı için herhangi bir endişe duymadığını söylerken şöyle konuştu:

“Hayır, hiç endişe duyduğumuzu sanmıyorum. Sanırım bubble’a katılmak ve takım arkadaşlarıyla tekrar bir araya gelmekten heyecan duyuyor ve herkes de sahip olduğumuz fırsatın farkında. Kendisini bubble’ın içine güvenli bir şekilde sokmamız ve sağlıklı olduğundan emin olmamız, an meselesi.”

NBA’de pandemi sebebiyle ara verilen 2019-20 sezonunda 65 maçta forma giyen Nikola Jokic, 20.2 sayı, 10.2 ribaunt, 6.9 asist ortalaması tutturmuştu.