Ana sayfa NBA Nowitzki’den Doncic’e büyük övgü!

Nowitzki’den Doncic’e büyük övgü!

Dallas Mavericks‘in 2018 NBA Draftı’ndaki 3. sıra seçimi olan Luka Doncic, takımda hayranlığını kazanması gereken ilk kişiyi tarafına çekmiş gibi görünüyor.

NBA’de 21. sezonuna başlamaya hazırlanan Mavericks‘ine efsane ismi Dirk Nowitzki, 105.3 The Fan‘a açıklamalarda bulunurken Luka Doncic’in 19 yaşındaki halinden daha iyi olduğunu açık yüreklilikle itiraf etti:

“Evet. Birazcık şut atabiliyordum ama saha görüşüne sahip değildim. Oyuna bir rahatlık getiriyor. Pick and roll hücumlarını çok iyi okuyor, tıpkı Chris Paul gibi… Özellikle DeAndre Jordan ve Dwight Powell ile yaptığı hücumları izlemek eğlenceli olacak.”

Sloven yıldız Luka Doncic, daha önce yaptığı açıklamalarda kendisinin daha çok Ben Simmons tarzında bir oyuncu olduğunu dile getirirken Dirk Nowitzki de bu fikri onaylıyor ve kendisinin bir pick and roll yıldızı olduğunu söylüyor:

“İnanılmaz bir pick and roll oyuncusu. Saha görüşü inanılmaz. 19-20 yaşındaki birinden böyle bir şey gördüğüme inanamıyorum. Zaman geçtikçe daha da iyi bir şutör olacak. Uzun yıllar boyunca bizim için harika bir oyuncu olacağını düşünüyorum.”

EuroHoops