Ana sayfa NBA Obradovic’ten NBA yönetimine sert sözler: “NBA bir mafya”

Obradovic’ten NBA yönetimine sert sözler: “NBA bir mafya”

Fenerbahçe Beko'nun deneyimli çalıştırıcısı Zeljko Obradovic, NBA'de Avrupalı koçların çalışmaması ile ilgili çarpıcı ifadelerde bulundu.

Zeljko Obradovic Fenerbahçe Beko İstanbul

THY Euroleague ve ING BSL ekiplerinden Fenerbahçe Beko’nun Sırp çalıştırıcısı Zeljko Obradovic NBA ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başarılı çalıştırıcı Sportando’ya yaptığı açıklamada Avrupa’da çalışmaktan çok mutlu olduğunu, NBA’de Avrupalı koçlara şans tanınmadığını ve bu durumdan rahatsız olduğunu dile getirdi.

Fenerbahçe’den NBA’e transfer olan oyuncular ilgili de değerlendirmelerde bulunan Obra, oyuncularını NBA’e kaptırmış olmasından dolayı memnuniyetsizlik duymadığını tam tersi Melli ile Guduric için mutlu olduğunu söyledi.

Obradovic’in açıklamarından satırbaşları şu şekilde:

“NBA BİR MAFYA”

“NBA’de bir tane bile Avrupalı koç yok. Nedenini biliyor musun? Çünkü NBA bir mafya. Hiçbir koça iş vermiyorlar. Bu duruma da kimse bir şey diyemiyor. Ben diyorum çünkü umurumda değil.”

“NEDEN NBA SCOUTLARI ANTREMANLARIMI İZLEMEYE GELİYOR?”

“Dünyanın en iyi ligi olan NBA’ye saygı duyuyorum. İnanılmaz ve mükemmel bir yer ancak orada kesinlikle daha çok Avrupalı koç çalışmalı. Ben şahsen NBA’yi düşünmüyorum. Avrupa’daki hayatımdan çok mutluyum. NBA’de koçluk yapan birçok arkadaşım var. Antrenmanlarıma da geldiler. Sence, neden NBA scoutları da antrenmanlarımı izlemeye geliyor? Gerçekten oyuncuları aradıklarını mı düşünüyorsun?”

“MELLI VE GUDURIC İÇİN MUTLUYUM”

“Guduric sene başında NBA’ye gitmek istedi ve ayrıldı. Hiç problem değil. Önüne gelen fırsatla ilgili beni bilgilendirmişti. Nicolo Melli gibi. İkisi için de gerçekten çok mutluyum. Daha öncesinde Bjelica, Wanamaker, Bogdanovic de gitmişti. Bunlar doğal şeyler. Nicolo Melli çok zeki bir oyuncu. Onun gibi bir oyuncu pek yok. Yalnızca hücumda biraz daha agresif olmalıydı ve bunu da başardı. NBA’e de iyi başladı. Aklında hep orada oynamak vardı”