Ana sayfa NBA Paul George: “Hala sürücü koltuğundayız. Bir panik modu falan yok”

Paul George: “Hala sürücü koltuğundayız. Bir panik modu falan yok”

NBA Batı Konferansı yarı final 6. maçında Denver Nuggets'ın, Clippers'ı 111-98 mağlup etmesinin ardından Leonard ile George açıklamalarda bulundu.

kawhi-george-1

NBA Batı Konferansı yarı final 6. maçında Denver Nuggets’ın, Clippers’ı 111-98 mağlup etmesinin ardından Leonard ile George açıklamalarda bulundu.

Clippers’ın oynanan son iki maçta skor olarak önde olmasına karşında son bölümde geriye düşerek maçları kaybetmesiyle, Denver Nuggets seriyi 7. maça taşıdı.

“BEN ŞANSIMIZI YÜKSEK GÖRÜYORUM”

Dün gece oynanan mücadeleyi 33 sayı, 6 ribaunt, 3 asist ile tamamlayan Paul George, maçın ardından yaptığı açıklamada hala sürücü koltuğunda kendilerinin olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

Ruh halimiz pozitif. Grup olarak bir aradayız. Hala sürücü koltuğundayız. Bir panik modu falan yok. 7. maçı oynayacağız. Grubumuzun bence şansı yüksek. Kendimizi bu pozisyona koyduysak, kurtarmak da bize düşüyor. Neyle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Rakip olarak onlara son derece saygı duyuyoruz, ancak ben şansımızı yüksek görüyorum. Maç kasedini izleyip, ne yaptığımızı görmemiz gerek. Bence yanıtlanması gereken tek soru bu, neden onlarla eşleşemediğimiz.

“BİRAZ SÖNÜK KALDIK VE ŞUT SOKAMADIK”

Mücadeleyi 25 sayı 8 ribaunt, 5 asist ile tamamlayan Kawhi ise maç sonrası yaptığı değerlendirmede, üçüncü çeyrekte sönük kaldıklarını ve şut sokamadıklarına değindi:

Soğuduk sadece. Üçüncü çeyrekte soğuduk. Bu kadar. Boyalı alana girmeye ve paslaşmaya devam ettik, ama biraz sönük kaldık ve şut sokamadık. Elimizden geleni ortaya koymamız ve savunma tarafında detaylara dikkat ettiğimizden ve iletişim kurduğumuzdan emin olmamız gerekiyor. Tüm yapabileceğimiz bu, çıkıp sıkı bir oyun sergilemek ve oyun planını bildiğimizden emin olmak.

Serinin 7. ve son maçı Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece TSİ 04:00’te başlayacak ve Ssport ekranlarından canlı yayınlanacak.