Ana sayfa NBA Paul George’dan Luka Doncic’e büyük övgü

Paul George’dan Luka Doncic’e büyük övgü

NBA Play-off ilk maçında Clippers'ın Mavericks'i mağlup etmesinin ardından Paul George, Luka Doncic'in 42 sayılık performansını değerlendirdi.

paul-george-luka-doncic

NBA Play-off ilk maçında Clippers’ın Mavericks’i mağlup etmesinin ardından Paul George, Luka Doncic’in 42 sayılık performansını değerlendirdi.

Dallas’ın genç yıldızı Luka Doncic’in Clippers karşısında 42 atması, NBA Playoffları’nda ilk kez maça çıkıp aynı zamanda en fazla sayıyı atan oyuncu ünvanını George Mikan’dan (38 sayı, 1949) rekorunu da kendisine getirdi.

Mücadelenin ardından konuşan Paul George, Luka’dan büyük bir övgüyle bahsetti:

“O geleceğin ta kendisi. Bu seriye onu durdurmayı düşünerek gelmedik. İşleri onun adına zorlaştırmayı düşünerek geldik. Bu seride yapacağımız şey budur. Maç bitti, şimdi çalışmaya devam edeceğiz.”

NBA’e geldiği ilk sezonunda yılın çaylağı seçilen Doncic ikinci sezonunda da tarihin en iyi oyuncularından biri olma yolunda ilerliyor. Bu sezon bizlerin sayamayacağı kadar NBA rekorunu ele geçirdi bile.

Clippers ile Mavericks arasında oynanacak play-off ikinci karşılaşma Çarşamba gecesi oynanacak. İlk maçı kaybeden Mavericks bu maçı kazanarak moral bulmak isteyecektir.