Ana sayfa NBA Pistons taraftarı David Blatt’ı istiyor

Pistons taraftarı David Blatt’ı istiyor

28-31’lik derecesiyle 8. sıradaki Miami Heat‘in 2.5 maç gerisine düşen Pistons, ne oynadığı basketbolla umut veriyor, ne de playoff yarışına tutunacak dibi duruyor.

2014-15 sezonunda tam yetkiyle Pistons‘ın başına geçen Van Gundy, geride kalan 3 sezonun sadece 1’inde takımını playoff’lara götürdü. Geldiği günden bu yana kadroda sürekli değişime giden, ana rotasyonda bir temel oluşturamayan ve zaman zaman oyuncularla gerilim de yaşayan Van Gundy‘e büyük tepki var.

Pistons taraftarı özellikle sosyal medya ve forumlar üzerinden tecrübeli koçu topa tutuyor. Detroit‘e yakın yazarlar da artık yavaş yavaş Van Gundy‘e eleştiri dozunu arttırıyor.

Taraftar aslında her yerde taraftardır. Dünyanın her yerinde, kültürler değişse de, bazı duygular asla değişmiyor. Pistons taraftarları birçok senaryo üretirken, bir taraftarın attığı mesajda, ”Fire SVG before the offseason. Hire Sam Hinkie and David Blatt.” demesi ise tebessüm ettirdi.

Şu an ülkemizde Darüşşafaka‘nın başında olan David Blatt‘in, bir gün NBA‘e dönmek istediği biliniyor. Anlaşılan NBA‘e gönül verenler de, onu unutmamış ve halen bir alternatif olarak düşünüyor.