Ana sayfa NBA Popovich’ten NBA’ye olumsuz yorum: “Bu çok sıkıcı”

Popovich’ten NBA’ye olumsuz yorum: “Bu çok sıkıcı”

NBA'in en efsane başantrenörlerinden Gregg Popovich, NBA hakkındaki olumsuz görüşlerine devam ediyor.

Gregg Popovich nba yorumu

NBA’in en efsane başantrenörlerinden Gregg Popovich, NBA hakkındaki olumsuz görüşlerine devam ediyor.

San Antonio Spurs ile birçok başarı yakalayan efsane başantrenör Gregg Popovich, NBA’de herkesin birbirinden bir şeyler çaldığını ve bunun çok sıkıcı olduğunu dile getirdi.

Spurs’un Warriors ile oynadığı karşılaşmanın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Popovich, NBA’in son durumunu değerlendirdi.

Değerlendirmesinde hiçkimsenin inovatif olmadığını söyleyen başarılı çalıştırıcı şöyle konuştu:

Hepimiz birbirimizden bir şeyler çalıyoruz. Hiçbirimiz inovatif değiliz. Biri güzel bir şey yapmış mı diye bakıp sonra o şeyi kopyalıyoruz ve şu an sadece penetre edip üçlük atıyoruz. Bu çok sıkıcı.

Spurs’un başına 1996 senesinde gelen Gregg Popovich, daha önce de yaptığı açıklamalarda 3 sayılık atışlardan rahatsız olduğunu ve bu durumun çok sıkıcı olduğunu birden fazla kez dile getirmişti.

Pop’un açıklamalarının tutarlığını gözler önüne serecek istatistik ise Spurs’ün en çok üç sayılık isabet denemesi oldu. Maç başına bu sezon 26.9 üçlük deneyen Pop’un öğrencileri, takım halinde yüzde 36 isabet oranıyla bu alanda ligde en iyi sekizinci konumunda bulunuyor.

Geçtiğimiz sezonlarda kadrosunda birçok şutör bulunduran Spurs’ün yıldızlarının emekli olmasıyla, takım adeta kabuk değiştiriyor. Bu sezon takımda çok iyi şutörler olmamasına rağmen Popovich’in “sıkıcı” olarak nitelendirdiği 3 sayılık atışlar artarak devam ediyor.

San Antonio şuan 14 galibiyet, 18 mağlubiyet ile Batı Konferansı’nda 8. sırada bulunuyor.