Ana sayfa NBA Porzingis geri dönüyor! Hedefi çok yükseklerde

Porzingis geri dönüyor! Hedefi çok yükseklerde

NBA yıldızlarından Porzingis, 2017-18 sezonundaki sakatlığının ardından bu sezon basketbola geri dönüyor.

NBA’de iki sezondur sakatlığından dolayı forma giyemeyen Kristaps Porzingis, bu sezon Dallas Mavericks formasıyla sezonu açacak.

NBA’de forma giymediği dönemde, özel hayatıyla sıkça gündeme gelen Porzingis, sosyal medya hesabından hayranlarına kendisini hatırlatarak yeni sezonda iddialı olduğunu belirtti.

Porzingis sosyal medya hesabından taraftarların sorularını yanıtlarken, net cevaplar verdi. Gelen bir soru üzerine hedefinin “Yılın savunma takımı! Hedefim Yılın Savunmacısı Olmak” dedi.

NBA’de iki sezondur en iyi savunmacı ödülünü alan Rudy Gobert’i geçme epey zor olacak. Ancak Porzingis oynadığı dönemdeki formunu yakalarsa bunu başarabilir.

NBA’de 2017-18 sezonunda yaşadığı çapraz bağ sakatlığı ile basketboldan uzun zamandır uzak kalan Porzingis, o sezon oyndığı maçlarda 22.7 sayı, 6.6 ribaunt, 2.4 ribaunt, 0.8 ortalaması yakalamıştı. Bu ortalamayı bu sezon yakalayabilirse MVP olması işten bile değil.

PORZİNGİS’İN EN İYİ HARKETLERİ

TECAVÜZ DAVASI

Letonyalı NBA oyuncusu Porzingis, sakat olduğu dönemde tecavüz iddialarının ile karşı karşıya kalmıştı.

New York Knicks takımında oynadığı sırada, geçen sene, Manhattan’daki apartmanında bir kadına tecavüz ettiği iddia ediliyor.

Ancak Roland Riopelle ismindeki avukat, bu olayın para şantajından kaynaklandığını söyleyerek, konunun FBI tarafından araştırıldığını kamuoyu ile paylaştı.