Ana sayfa THY Euroleague Ray Allen: “Celtics taraftarından ölüm tehditleri alıyordum”

Ray Allen: “Celtics taraftarından ölüm tehditleri alıyordum”

Botson Celtics'te oynadığı dönemde gösterdiği performanslar ile taraftarın kalbinde büyük taht kuran Ray Allen, Miami Heat'e gitmesinin ardından ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Botson Celtics’te oynadığı dönemde gösterdiği performanslar ile taraftarın kalbinde büyük taht kuran Ray Allen, Miami Heat’e gitmesinin ardından ölüm tehditleri aldığını açıkladı.

Celtics efsanelerinden Cedric Maxwell’in podcastine katılan Ray Allen, 2012 yazında Celtics’ten ayrılarak Heat’e gittiği süreci anlattı.

Allen’ın en büyük rakibine gidiş kararının ardından Celtics’ten Kevin Garnett dahil neredeyse tüm arkadaşlarıyla bozulmuştu.

Boston Celtics’ten ayrıldığı süreci anlatan kitabını 2018 yılında yayımladığı kitabında anlattığına değinen Allen, Celtics’in kendisine daha az para ödemek istediğini ve ilk 5 yerine benchten oyuna girmesini istediklerini söylerken, “Bu şartlar altında neden Boston’da kalmak isteyeyim ki?” ifadeleriyle kitabından alıntı yaptı.

2014 Mayıs’ında Rob Mahoney’in Sports Illustrated’a yayımladığı köşe yazısında Kevin Garnett ile Allen’ın ayrılık sürecinin ardından hiç konuşmadığını iddia etmişti.

Rajon Rondo’nun 2017 yazında 2007-08 sezonunda şampiyon olan Celtics kadrosunu bir araya toplayarak bir kutlama düzenlemek istemiş, Allen’ın davet edilmesini diğer takım arkadaşlarının istemediğini dile getirmişti.

Boston Celtics’in 17. şampiyonluğuna ulaştığı 2008 yılında, NBA Finalleri 6. maçında Kevin Garnett ile Ray Allen 26’şar sayı ile takımın en skorerleri olarak, şampiyonluğun mimarları olmayı başarmıştı.

Allen, Celtics formasıyla oynadığı 5 sezonda toplam 358 kez maça çıkarken, maç başına 16.7 sayı ortalaması ile mücadele etti ve üç sayılık atışlardan yüzde 40.9’luk bir ortalama yakaladı.

Allen, NBA tarihinin en iyi üç sayılık atıcıları arasında gösteriliyor.