Ana sayfa NBA Rockets cephesinden mağlubiyet sonrası ilk açıklamalar

Rockets cephesinden mağlubiyet sonrası ilk açıklamalar

NBA Batı Konferansı play-off yarı final 4. maçında Lakers'ın Rockets'i 110-100'lük skorla mağlup etmesinin ardından Houston oyuncuları açıklama yaptı. 

rockets-lakers

NBA Batı Konferansı play-off yarı final 4. maçında Lakers’ın Rockets’i 110-100’lük skorla mağlup etmesinin ardından Houston oyuncuları açıklama yaptı.

Lakers, Batı Konferansı yarı final serisinde 3-1’lik üstünlüğü sağlarken, Rockets elenmenin eşiğine geldi.

Ruh eksikliğinden yakınan Koç D’Antoni “Ruh eksikliği vardı. Yıkılmış gibi göründük. Biraz yolumuzu kaybettik.” Lebron ve Davis hakkında da konuşan tecrübeli çalıştırıcı “Daha iyi bir iş yaptığımızı düşündüm. Büyük oyuncular oldukları için, her türlü sayı bulacaklar. Ancak yaptığımız her şeyi bir kenara bırakıp, diğer adamlara boş şut imkanı da veremeyiz.”

Rorckets’in Lakers karşısında savunmada üç çeyrek boyunca etkisiz bir savunma performansı yapması, Lakers’ın yüzde 49 şut isabeti bulmasına izin verdi. Son çeyrekte 17-2’lik seri ile geri dönüş adımı atsa da bunun için çok geç kalmışlardı.

Alınan mağlubiyetin ardından Russell Westbrook şöyle konuştu:

“Size bir açıklamam yok. Herkesin aslında bir aciliyet duygusu olmalıydı, ancak dördüncü çeyrekte savaştık, ki bu iyi bir şey ve ne yapmamız gerektiğini biliyoruz. Çok efor gerekecek. Herkesin rollerinde rahatsız olmasını ve yapmayı sevdiğimiz bazı şeyleri feda etmemiz gerektiğini anlamamızı gerektirecek. Ama mücadele etmemiz gerek. Bu bize maçları kazanmak için en iyi şansı veren şey.”

Rockets’in süperstarı James Harden ise şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda bu konuda yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Sadece 5. maça hazırlanmalıyız.”