Ana sayfa NBA Rockets Şampiyonluk İçin Kadroya Takviye Arıyor

Rockets Şampiyonluk İçin Kadroya Takviye Arıyor

Houston Rockets, NBA’de Batı Konferansı’nın ikinci sırasında yer alıyor ve konferans içerisinde Golden State Warriors‘ı yerinden etmeye en yakın takım olarak görülüyor. Hatta olası bir konferans şampiyonluğu, onlar için NBA şampiyonluğu anlamına da gelebilir.

Ancak takımın elinde derin bir rotasyon ve James Harden gibi bir MVP adayı olsa da Rockets, kadrosuna bel bağlamaya hazır değil. Hatta ESPN Houston’dan Kelly Iko’nun haberine göre, Rockets bir uzun oyuncu arayışı içinde.

Iko, Rockets’ın herhangi bir takımla anlaşması bulunmayan Andrew Bogut ile ilgilendiğini, ayrıca Greg Monroe için de girişimlerinin olduğunu ancak Pelicans ve Celtics gibi takımların Monroe’ya daha yüksek maaşlar ve dakikalar sunabileceğini belirtti.

Hâli hazırda Clint Capela gibi iyi bir uzuna sahip olan Rockets’ın Capela’yı yedekleyebilecek bir oyuncusu ise bulunmuyor. Kadroda pota altını Capela kadar iyi savunan başka bir oyuncu yok.

Bu sebeplerle de Rockets’ın Bogut ve Monroe gibi oyuncuları kadrosuna katmayı hedeflediği düşünülüyor. Zira her iki oyuncu da işin savunma kısmıyla öne çıkan oyuncular.

Bu sezon Los Angeles Lakers ile olan sözleşmesini sonlandıran Bogut, Rockets için daha muhtemel bir seçenek gibi gözüküyor. Zira geçtiğimiz haftalarda Phoenix Suns ile olan sözleşmesini feshetmek üzere anlaşmaya varan Monroe’nun fesih bedelinin ödenmesi gerekiyor.

Her iki halükarda da Rockets bu sezon bu kadar iyiyken kadroya takviye yapmak istemesi ilginç. Aslında bu da Warriors‘ı devirmeyi ne kadar çok istediklerini ortaya koyuyor.