Ana sayfa NBA Rodman’dan eski takım arkadaşlarının eleştirilerine yanıt

Rodman’dan eski takım arkadaşlarının eleştirilerine yanıt

The Last Dance belgeseli hakkında iyi ve kötü birçok yorum geldi. Rodman ise gelen kötü yorumları eleştirdi

Rodman'dan eski takım arkadaşlarının eleştirilerine yanıt

Bu kötü eleştirilerin sahipleri arasında Michael Jordan’ın eski takım arkadaşları Scottie Pippen ve Horace Grant de bulunuyor. Belgeselde yer alan bir diğer isim olan Dennis Rodman ise, bu isimlerin eleştirilerinde haklı olmadıklarını düşündüğünü belirtti.

5 kez NBA şampiyonluğu yaşayan Rodman, eski takım arkadaşlarının belgeselde resmedilme şekillerinden rahatsız olmamaları gerektiğini çünkü bunun kendi yaptıklarının sonuçları olduğunu dile getirdi.

Dennis Rodman, katıldığı programda konu hakkında “Oyuncular, Michael’ın onları suçladığını düşündükleri için biraz hayal kırıklığına uğradılar. Michael’ın ‘Ben tarihin en iyisiyim, siz de benim istediklerimi yapmıyordunuz’ şeklinde düşündüğünü hissetmiş olabilirler. Ancak Michael benim de beraber oynadığım takım arkadaşlarım hakkında konuşuyordu.

Mental olarak Jordan’ın söylediklerini sindirebilecek kadar kuvvetli olduklarını düşünmüyorum. Phil Jackson, bizi rahat bırakan bir koçtu. Michael ise ‘Bunu ben başaracağım, ünlü oluşumu izleyin’ der gibi bir hali vardı. Ben zaten ünlü olduğum için bunu hiç umursamadım” ifadelerini kullandı.

Dennis Rodman, eski takım arkadaşlarının Jordan’ın eleştirilerine katlanacak ve belgeselde kendileri hakkında çizilen portreyi kabullenecek mental sertliğe sahip olmadıklarını ve tam olarak da bu yüzden eleştirilere alınmalarının gereksiz olduğunu savundu.

Rodman, ne Chicago Bulls’ta geçirdiği günler esnasında ne de belgeselde bu durumdan etkilenmemişe benziyor. Yılın Savunmacısı ödülünün sahibi olan Rodman, Bulls’a gelmeden önce Detroit “Bad Boys” Pistons ile iki kez şampiyonluk kazanmıştı. İronik şekilde Pistons, 1980’li yılların sonunda ve 1990’lı yılların başında Michael Jordan ve Chicago Bulls’un en büyük rakiplerinden birisiydi.

Kaynak: Eurohoops