Ana sayfa NBA Rudy Gobert: “Tat ve koku alma duyumu kaybettim”

Rudy Gobert: “Tat ve koku alma duyumu kaybettim”

NBA'de koronavirüs testi pozitif çıkan oyuncuların başında olan Rudy Gobert'in sağlık durumu, diğerlerine oranla daha kötü görünüyor. 

NBA’de koronavirüs testi pozitif çıkan oyuncuların başında olan Rudy Gobert’in sağlık durumu, diğerlerine oranla daha kötü görünüyor.

Yaklaşık 12 gün önde Utah Jazz’lı oyuncu Rudy Gobert’in Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla NBA’de liglere ara verildiği açıklanmıştı.

Coronavirüs tespit edilen Rudy Gobert, hemen karantinaya alınmıştı. Yıldız basketbolcu sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamalar ile kendisi hakkında bilgilere yer veriyor.

Son dört gündür koku ve tat alma duyularını kaybettiğini açıklayan Gobert, hastalığa yakalanan çoğu kişinin aksine daha ağır seyrediyor.

Coronavirüs’ü taşıyan insanların çok azında görülen semptomlar Rudy Gobert’te görünüyor. Yıldız basketbolcu bu hastalığı hafif olarak atlatmıyor.

Hastalığa yakalanan Kevin Durant ise Rudy Gobert’in aksine hiçbir semptom göstermediğini, kendisini çok sağlıklı hissettiğini hayranları ile paylaşmıştı.