Ana sayfa NBA Scottie Pippen ile Richard Jefferson Twitter’da atıştı

Scottie Pippen ile Richard Jefferson Twitter’da atıştı

Chicago Bulls'un efsanesi Scottie Pippen ile eski NBA oyuncusu Richard Jefferson twitterdan atıştı. 

pippen-1

Chicago Bulls’un efsanesi Scottie Pippen ile eski NBA oyuncusu Richard Jefferson twitterdan atıştı.

Milwaukee Bucks’ın yıldız ismi Giannis Antetokounmpo ile ilgili Richard Jefferson, “Giannis bir Pippen olabilir … İşte söyledim! Jordan’ına ihtiyacı var.” ifadelerini kullanırken, buna yanıt veren Pippen ise “Ben Giannis değilim, üst üste MVP ödülü kazanmadım (birkaç gün içinde alacaktır) ve o da ben değil. Asıl soru … bir oyuncu olarak sen kimdin?” dedi.

Jefferson ise Pippen’ın bu yanıtına ESPN’in ‘Greeny’ isimli programında ayrıntılı şekilde yanıt vererek Pippen’ı çok sevdiğini ve sözlerini yanlış anladığını söyledi.

“BEN ONA LAF ATMAK İSTEMEMİŞTİM”

Eski NBA oyuncusu Jefferson’ın açıklamaları şu şekilde:

“Bir oyuncu olarak ben kim miydim? Onların takımında kim olabilirdim? Caffey derdim sanırım. Jason Caffey olurdum.
Öncelikle şunu söyleyeyim ve Pippen’ı ne kadar sevdiğimi açıklayayım. Bir hafta kadar önce ‘The Jump’ programındaydım ve Scottie’ye ‘O 72 maç kazanan Bulls kadrosundan kimseyi tanıma fırsatım olmadığı için bunu kimseye söyleyememiştim ama, biz Cavs ile Warriors’ı Finallerde yendiğimizde, sizin takımın hala tarihin en iyi takımı olarak unvanınızı koruduğumuz için, bize ne kadar minnettarsınız?’ diye sormuştum. ‘Bunun için minnettarım.’ demişti. Ben de ‘Bir efsane olduğun için, bu bir onurdur.’ demiştim.
Bu açıdan baktığınızda, yanlış bilgilendirme gibi oluyor. Pippen bir efsanedir. Altı yüzük, gelmiş geçmiş en iyi 50 oyuncudan biri. Bu söylediğim, ona laf atmak için söylediğim bir şey değildi. Pip’i daha da tanıdıkça ve Last Dance’i daha çok izledikçe görüyorum ki, sanırım bu ‘Jordan ve Pippen’ durumunun, ‘Batman ve Robin’ olarak görülmesinden ötürü güceniyor. O yüzden bu açıdan bakınca, sözlerimden ötürü pişmanım.”

“SÖZLERİMİ GERİ ALMIYORUM”

Jafferson, konuşmasının devamında Giannis için söylediği Pippen ifadesini ise şöyle açıkladı:

“Giannis hakkında söylediklerim için ise, sözlerimi geri almıyorum. Giannis, kariyerinin bu bölümünde, ne maç sonunda serbest atış atmasını, ne de son iki dakikada şut kullanmasını isteyeceğiniz bir adam. Bunu LeBron James hakkında da söyledim.”

“GIANNIS HENÜZ O NOKTAYA ULAŞMADI”

“LeBron James, dört kez MVP olmuş bir oyuncu. Final serisinde sayı, ribaund, asist, top çalma ve blok istatistiklerinde herkesi geride bırakan ilk oyuncu olmuştu, değil mi? Serideki en dominant ve en önemli oyuncuydu. Ama son şutu kim kullandı? Kyrie Irving. Kullanması gereken kişi de oydu. Kyrie bu tarz şutları hem o seride, hem o seriden önce ve sonra da sokmuştu. Giannis henüz o noktada değil. LeBron’un da o noktaya ulaşması ve öyle bir adamla bir araya gelmesi uzun zaman almıştı. Ve zaman zaman işi Kyrie’ye bıraktığı anlar oldu. Giannis’in de buna ihtiyacı var. Shaquille O’Neal, 48 dakika boyunca sahadaki en dominant oyuncuydu, ama o son iki dakika için Kobe’ye ihtiyacı vardı. Kobe o noktada herhalde takım arkadaşının ardından, dünyanın en iyi ikinci oyuncusuydu.

“TAKIM ARKDAŞLARINDAN BİRİNİN ÖNE ÇIKMASI GEREKİYOR”

O yüzden bu ifadeyi kullandığımda, demek istediğim şey, kendisinin maç sonunu oynayabilecek bir adama ihtiyaç duymasıydı. Kyrie Irving, Damian Lillard ya da Jimmy Butler gibi. Jimmy son zamanlarda maç sonlarını harika oynuyor, Giannis’in de böyle birine ihtiyacı var. Ya böyle olacak, ya da takım arkadaşlarının o anlarda bir adım öne çıkmaları gerekiyor.”