Ana sayfa NBA Son şutu neden Lowry yerine Kawhi kullanmadı

Son şutu neden Lowry yerine Kawhi kullanmadı

Dün gece NBA Finalleri 5. maçında Golden State Warriors’a 106-105 mağlup olarak şampiyonluk şansını bir sonraki maça bırakan Toronto Raptors’da günün sorusu son topu neden Kawhi Leonard değilde Kyle Lowry’nin kullandığı oldu.

Mücadelenin son üç dakikasında denediği 6 şutun 5’ini kaçıran ve bir de top kaybı yapan Kanada ekibi, Warriors’un farkı kapatmasına engel olamadı ve maç son topa kaldı. Son pozisyonda da Lowry’nin atışını Green hafifçe bloklayarak şutun girmesine izin vermedi.

Maç sonunda iki isim de açıklamalarda bulunurken, ikili sıkıştırmadan dolayı pas vermek zorunda kaldığını ifade eden Kawhi şu ifadeleri kullandı:

Yani iki adam üstüme geldi, bir şut çıkarabilir miydim bilmiyorum. Zor bir şey. Eğer üstünüzde iki adam varsa, doğru oyunu yapmaya çalışmanız lazım. Köşeden bir şut fırsatımız oldu ama yeterince hızlı çıkaramadık.

Belki de şampiyonluğu getirecek olan şutu kullanan Lowry ise şöyle konuştu:

Elimden çok güzel çıkmıştı. Topu hafifçe blokladı. Büyük savunmacılar bunu yapar. Buna bakmaya devam edeceğiz ve sonraki maçta nasıl daha iyiye gideceğimize bakacağız.