Ana sayfa NBA Spurs koçu Gregg Popovich: “Eğer Trump’ın bir beyni olsaydı..”

Spurs koçu Gregg Popovich: “Eğer Trump’ın bir beyni olsaydı..”

Derek Chauvin isimli bir polis memurunun Afro-Amerikalı George Floyd’u öldürmesinin ardından San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich'de olay ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Gregg Popovich nba yorumu

Derek Chauvin isimli bir polis memurunun Afro-Amerikalı George Floyd’u öldürmesinin ardından San Antonio Spurs koçu Gregg Popovich’de olay ile alakalı açıklamalarda bulundu.

Tüm spor dünyasından sporcular ve koçlar, bu cinayeti kınayan sert açıklamalar yaparken, Gregg Popovich de yaptığı açıklamada bir “beyaz” olarak yaşanan olaydan dolayı utanç duyduğunu dile getirdi. Tecrübeli çalıştırıcı polis memurunun hareketini “linç” olarak nitelendirirken, bir değişim yaratıp ırklar arasındaki eşitliği sağlayabilmek için beyazların daha sert tepkiler göstermeleri gerektiğini söyledi.

Daha önce Amerikan ordusunda da görev alan 71 yaşındaki Popovich, bundan önce de A.B.D. başkanı Donald Trump hakkında sert eleştirilerde bulunmuştu.

Popovich, son yaptığı açıklamalarda Eğer Trump’ın beyni olsaydı, insanları bir araya getirecek söylemlerde bulunurdu. Ancak birliktelik onun umurunda bile değil. Şu anda bile bunu yapmıyor. O bir meczup. Her şeyin kendisiyle ilgili olmasını ve onun kişisel çıkarları doğrultusunda ilerlemesini istiyor. Herkesin iyiliğini hiçbir zaman düşünmüyor, hep böyle birisiydi. ifadelerini kullandı.