Ana sayfa NBA Steve Kerr: ” Her şeyimi Jordan’a borçluyum”

Steve Kerr: ” Her şeyimi Jordan’a borçluyum”

Chicago Bulls formasını 1996-1998 yıllarında terleten Steve Kerr, katıldığı popcast yayınında Michael Jordan'dan övgüyle bahsetti.

steve-kerr-michael-jordan

Chicago Bulls formasını 1996-1998 yıllarında terleten Steve Kerr, katıldığı popcast yayınında Michael Jordan’dan övgüyle bahsetti.

Şimdilerde Golden State Warriors’da koçluk yapak Kerr, Jordan için “Jordan ile oynamak benim bütün hayatımın, bütün kariyerimin gidişatını değiştirdi” ifadelerini kullandı.

Her şeyini Michael Jordan’a borçlu olduğunu ifade eden Steve Kerr şöyle konuştu:

NBA şampiyonu olan bir takımda oynama fırsatım oldu. Bu sayede kendimi tanıttım. Daha sonra televizyonculuk yapma şansım oldu. Buranın bana açtığı yol ile birlikte takımlarda yöneticilik ve koçluk yapma fırsatına eriştim. Bu insanların hepsi zamanında Michael Jordan ile beraber oynadığım için beni işe aldı. Her şeyimi ona borçluyum.

Chicago Bulls’a Jordan’ın ilk emekliliğinin ardından 1993-94 sezonunda dahil olan Kerr, o sezon 8.6 sayı ortalaması tutturarak kariyerinin en yüksek ortalamasını tutturmuş ve saha içi isabetini yüzde 49.7’ye çıkarmıştı.

Jordan’ın 1 buçuk senelik arasının ardından takıma geri dönmesiyle birlikte, Steve Kerr’ün de hayatı değişti. Magic’e 1994-95 sezonu play-offlarında elenen Bulls, sonraki üç sezon üst üste şampiyonluklar yaşadı.

Bulls’da yaşadığı 3 şampiyonluğun ardından San Antonio Spurs ile anlaşan Kerr, 1998-99 sezonunda bir şampiyonluk daha yaşadı. Toplamda üst üste 4 şampiyonluk birden yaşayan Kerr, kariyerini toplam 5 şampiyonluk ile noktaladı.

Golden State Warriors koçluğu döneminde ise 3 şampiyonluk daha kazandı.

Kariyeri boyunca toplam 8 şampiyonluk yaşan Kerr, bunların yalnızca 3’ünde Jordan’ın payı olmasına karşın, eğer Jordan olmasaydı diğer şampiyonlukları kazanamayacağını ifade ediyor.