Ana sayfa NBA Tecavüz iddiası NBA’i karıştırdı!

Tecavüz iddiası NBA’i karıştırdı!

NBA takımlarından Dallas Mavericsk’de forma giyen Letonyalı yıldız basketbolcu Kristaps Porzingis’in bir yıl önce bir kadına tecavüz ettiği iddia edildi. 

NBA’in Leton yıldızı Porzingis hakkında bomba bir iddia NBA gündemine düştü! Sakatlığından dolayı yaklaşık 1 yıldır forma giymeyen ve bu süre içerisinde Knicks’den Mavericks’e transfer olan Porzingis’in 7 Şubat 2018’de komşusuna tecavüz ettiği iddia ediliyor.

Aynı gün sakatlandı

Aynı gün çapraz bağlarından sakatlanan 23 yaşındaki yıldız oyuncus, Manhattan’daki lüks evinde bir kadına tecavüz ettiği ortaya çıktı. Polise yaklaşık bir yıl sonra konuşan kadının 68 bin dolar ‘sus payı’ parayı aldığı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer alıyor.

Polis inanılır buldu

New York Post’un haberine göre güvenlik güçleri, kadının iddialarını inanılır buldu. Dallas Mavericks‘in sahibi Mark Cuban olayla ilgili polisin talimatıyla ilgili açıklama yapmazken, Kristaps Porzingis’in avukatı açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada suçlamalar net bir dille reddedilirken 20 Aralık 2018’de federal mahkemeye başvurunun yapıldığı da belirtildi. Ayrıca NBA’in de konudan haberdar edildiği eklendi ve soruşturma nedeniyle daha fazla açıklama yapılamayacağı ifade edildi.

Ayrıca ESPN’den Adrian Wojnarowski’nin haberine göre Porzingis’in Dallas Mavericks‘e takası öncesi New York Knicks cephesi söz konusu soruşturma ile ilgili karşı tarafa bir bilgilendirme yaptı.