Ana sayfa NBA Toronto Raptors NBA Şampiyonu!

Toronto Raptors NBA Şampiyonu!

NBA Final Serisi altıncı maçında Golden State Warriors’u 114-110’luk skorla mağlup eden Toronto Raptors tarihinde ilk kez NBA Şampiyonluğu’na ulaştı.

Büyük bir mücadeleye sahne olan karşılaşmaya Kevin Durant’ten yoksun olarak çıkan Golden State Warriors, üçüncü çeyrekte bir diğer yıldızı Klay Thompson’ı da sakatlığa kurban verdi. Thompson’ın oyunu terk etmesiyle ipleri tamamen eline alan Raptors, parkeden zaferle ayrılmayı bildi.

Toronto Raptors’ta Kawhi Leonard 22 sayı kaydederken Kyle Lowry ve Pascal Siakam 26’şar sayı kaydettiler. Oyuna sonradan giren ve sergilediği performansla şampiyonluğun mimarlarından olan Fred VanVleet ise Raptors adına 22 sayı başarısı gösterdi.

Golden State Warriors’ta ise Stephen Curry 21 sayı atarken üçüncü çeyrekte sakatlık yaşayıp mücadeleden çıkmak zorunda kalan Klay Thompson 30 sayı performansı sergiledi.

Toronto Raptors, seriyi 4-2 kazanarak tarihinde ilk kez şampiyonluk sevinci yaşarken bu aynı zamanda bir Kanada takımının NBA’de kazandığı ilk şampiyonluk olarak tarihe geçti.

Son iki sezonun şampiyonu olan Warriors ise üst üste üçüncü kez şampiyon olma fırsatından yararlanamayarak zaferi Raptors’a devretti.