Ana sayfa Uluslararası FIBA Dünya Şampiyonası Türkiye Ürdün’e fark attı!

Türkiye Ürdün’e fark attı!

A Milli Basketbol Takımımız, Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında Ürdün ile oynadığı özel maçı kazanmayı başardı.

2019 FIBA Dünya Kupası öncesi hazırlıklarını sürdüren A Millilerimiz, İstanbul Sinan Erdem’de Ürdün’ü 106-72’lik farklı bir skorla mağlup etmeyi başardı.

Mücadeleye hızlı başlayan millierimiz, Wilbekin’in sayılarıyla farkı hemen açmaya başladı. Ürdün ise Tuker’in sayılarıyla farkı karşılık vermeye çalıştı ancak millilerimiz farkı çok hızlı bir şekilde çift hanelere çıkardı. İlk periyodun son bölümünde Furkan Korkmaz’ın sayılarıyla fark 14 sayıya çıktı ve 30-16 üstünlüğümüz ile ilk periyot sona erdi. İkinci periyotta da etkili oynayan Türkiye, ilk devreyi 23 sayılık fark ile 59-36 önde kapattı.

Mücadelenin ikinci yarısında ise NBA yıldızlarımız Cedi ve Furkan devreye girerken, farkı açmayı sürdüren millilerimiz, mücadelenin final periyoduna 28 sayılık fark ile 80-52 önde girdi. Son periyotta da Melih ve Semih’in katkılarıya farkı koruyan Türkiye, Ürdün’ü 106-72’lik farklı bir skorla mağlup ederek güven depolamaya devam etti.

Türkiye’de Furkan Korkmaz 15 sayıyla takımın en skoreri olurken, Melih Mahmutoğlu 14 sayı, Cedi Osman 11, Wilbekin ve Metecan Birsen 10, Semih Erden ve Berkan Durmaz 9’ar sayılık katkı verdi.

  • Birinci periyot: 30-16
  • İkinci periyot: 59-36
  • Üçüncü periyot: 80-52
  • Dördüncü periyot: 106-72