Ana sayfa NBA Ünlü spiker açıkladı: “Bu gece maç anlatmak istemiyorum”

Ünlü spiker açıkladı: “Bu gece maç anlatmak istemiyorum”

Kobe Bryant'ın hayatını kaybetmesinin ardından NBA yönetiminin maçların oynanması kararı hem oyuncuları hem de maç anlatanları oldukça sinirlendi.

mike-breen-kobe

Kobe Bryant’ın hayatını kaybetmesinin ardından NBA yönetiminin maçların oynanması kararı hem oyuncuları hem de maç anlatanları oldukça sinirlendi.

Dünyanın en büyük basketbolcuları arasında gösterilen Kobe Bryant ile 13 yaşındaki kızı Gigi’nin ölümü tüm dünyayı sarsarken, NBA’in maçları ertelememe kararı, büyük tepkiye yol açtı.

Son derece haklı bir çıkışa imza atan ESPN’in tecrübeli ve ünlü maç spikeri Mike Breen, Brooklyn Nets–New York Knicks maçı öncesinde, Kobe Bryant’ın ölüm haberinin ardından maçı anlatmak istemediğini söyledi. Ayrıca birçok oyuncunun da bu kötü günde oynamak istemediğini dile getirdi.

Birçok basketbolcunun idolü, arkadaşı ve ya efsane olarak gördüğü Bryant’ın ölümüyle, bir yandan maç oynayıp bir yandan da yas tutmaları duygusal karmaşaya yol açtı.

Ünlü maç spikeri Mike Breen da bu duruma işaret ederek Yayın yapmak istemiyorum. Birçok oyuncunun da oynamak istemediğini biliyorum. Bu üzücü. Üzücü bir gün ifadeleriyle adeta kral çıplak dedi.

NBA yönetiminin takvimdeki sıkışıklık nedeniyle maçları ertelememe kararı aldığı tahmin ediliyor.