Ana sayfa NBA Utah Jazz’da Ekpe Udoh iyice gözden düştü

Utah Jazz’da Ekpe Udoh iyice gözden düştü

Sezon başında Utah Jazz’la anlaşan Ekpe Udoh, NBA kariyerinde yeni bir sayfa açmak için gittiği takımında formaya hasret kaldı. Sezonun ilk bölümünde maç başına ortalama 15 dakika süre alan Ekpe Udoh, Ocak ayının 20’si itibariyle kızağa çekildi. Utah Jazz’ın o tarihten bu yana oynadığı 32 maçın 15’inde hiç süre alamayan Ekpe Udoh,  süre aldığı maçlarda da ortalama 4 dakika sahada kalabildi.

NBA’de bu sezon savunma performansıyla ön plana çıkan Udoh,  Jazz’ın baş antrenörü Quin Snyder’ın gözüne giremedi.

Sezona fena sayılmayacak bir performansla başlayan Ekpe Udoh, Ocak ayının ortalarına kadar takımda ciddi süreler aldı. Skor anlamında yeterli katkıyı veremeyen Udoh, savunmada gösterdiği performansla takımının play off iddiasını sürdürmesine yardımcı oldu. Aralık ayında sakatlanan Rudy Gobert’in sahalara dönüşü ve sezon ortasında yapılan takasla birlikte Joe Crowder’ın takıma dahil olması Ekpe Udoh’un işine yaramadı. Gobert ve Crowder ikilisinin birlikte oynamaya başladığı 20 Ocak 2018 tarihinden bu yana pek fazla  süre alamayan Ekpe Udoh, son maçlarda benchten hiç kurtulamadı.

Buna karşın Utah Jazz genç kadrosuyla yükselişini sürdürüyor. Özellikle Ricky Rubio’un bu sezon yükselen performansı takımı Batı Konferansı dördüncülüğüne kadar çıkardı.

Ekpe Udoh sezonun geride kalan bölümünde 2,7 sayı-2,4 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.

Kaynak: potamanya