Ana sayfa NBA Vali maçları erteleyin dedi: Warriors maçları ertelemedi

Vali maçları erteleyin dedi: Warriors maçları ertelemedi

Golden State Warriors yönetimi, salon çevresinde virüs tehdidi olmasına ve valinin açıklama yapmasına karşın maçlarını ertelemiyor.

warriors-corona-virus

Korona Virüs’ün Golden State Warriors’un salonunun bulunduğu çevrede görülmesiyle birlikte o çevredeki tüm organizasyonlar iptal edilirken, Warriors takımı NBA maçlarını iptal etmiyor.

Santa Clara County ve çevresinde, NHL takımı San Jose Sharks’ın maçlarının da dahil olduğu organizasyonlar Korona Virüs dolayısıyla iptal edilmesinin ardından Golden State Warriors maçlarının da ertelenmesi bekleniyordu.

Ancak Warriors yetkilileri maçları iptal etmek yerine Chase Center etrafına astıkları tabelalarla taraftarlara belirli uyarılarda bulunarak, eğer hastalığa taraftarlar yakalanırsa bundan sorumlu tutulmayacaklarını belirttiler.

San Fransisco Valisi London Breed, yaptığı açıklamada, Korona Virüs tehdidine karşı vatandaşların kalabalık alanlardan uzak durması gerektiğini hatırlatarak, spor organizasyonlarının da iptal edilmesi ya da ertelenmesini istedi.

Vali Breed’in açıklamaları üzerine birçok organizasyon iptal edilmesine karşın GS Warriors cephesi maçları iptal etmedi.

Gelen bilgilere göre Golden State Warriors yetkililerine, yüz yüze şekilde maçların ertelenemesi gerektiğine dair tavsiyelerde bulunuldu ancak yönetim bu konuda herhangi bir karar almadı.

Önümüzdeki günlerde virüs salgınına karşı Warriors cephesinin vurdumduymaz tavrı devam edecek mi, büyük merak konusu olacak.