Ana sayfa NBA Westbrook için şok iddia: Setleri bozarak doğaçlama oynadı

Westbrook için şok iddia: Setleri bozarak doğaçlama oynadı

Houston Rockets oyuncusu Russel Westbrook, Oklahoma City Thunder karşılaşmasında hücum setlerine uymayarak doğaçlama oynadığı iddia edildi.

Russell Westbrook rockets

Houston Rockets’in yıldız oyuncusu Russel Westbrook, 2020 NBA Playoffları ilk turunda Oklahoma City Thunder karşılaşmasında hücum setlerine uymayarak doğaçlama bir oyun sergilediği iddia edildi.

The Athletic’den Sam Amick’in haberine göre Westbrook’un “defalarca setleri bozduğunu ve en önemli anlarda kendini aksiyona zorla sokmaya çalıştığını” söyledi.

James Harden, Westbrook için geniş bir alan vermeye istekliydi. Russel’in bu şekilde iyi haline yeniden dönmesine yardımcı olacağına inanıyordu. Fakat Westbrook için böyle bir avantaj fırsata çevrilemedi ve takım hücumunu geriye çekti. Westbrook benche geçtiğinde +6.9, sahada mücadele ederken ise -6.1 net reyting oluşturuyordu.

NBA Batı konferansı ikinci turunda 5.maç sonrası kuadriseps sakatlığından tam olarak iyileşemediğini ve playofflara çıkarken en iyi performansında olmadığını ifade etmişti.

Russel’in gazetecilere yaptığı konuşma şu şekilde:

“Bu çok sinir bozucu. KOVID’e yakalandığım için, 21 gün boyunca antrenman yapmadan oturmak zorunda kalmıştım… Playofflar, oyununuzu yükselttiğiniz zamandır. O sırada sadece ritim yakalamaya çalışıyordum. Ama her şeye en başından başlayıp, sağlıklı olduğumdan emin olmam gerekli. En önemlisi bu.”