Ana sayfa Avrupa Yunan Federasyon Başkanı açıkladı: “Olympiakos olmadan bu lig olmaz”

Yunan Federasyon Başkanı açıkladı: “Olympiakos olmadan bu lig olmaz”

Yunanistan Ligi'nde Olympiakos'un ligden düşürülmesi sonrası sular durulmuyor. Federasyon başkanı bu konudan yakınarak "Olympiakos olmadan bu lig olmaz" dedi.

Geçtiğimiz sezon Panathinaikos ile oynanan Yunanistan Kupası maçına çıkmayan Olympiakos küme düşürülmesinin ardından Basketbol Federasyonu başkanı Giorgos Vassilakopoulos, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Vassilakopoulos, Yunanistan Ligi’nde Olimpiakos’un olmamasının büyük bir zarar olduğunu, bu durumun büyük bir hata olduğunu söyledi ve bu durumun düzelmesini istediğini ifade etti.

“OLYMPİAKOS’UN BULUNMAMASI BÜYÜK ZARAR”

Federasyon Başkanı Vassilakopoulos, Olympiakos’un 2. ligde oynadığı maçlarda B takımı kurarak onunla mücadele etmesi ile birlik olmazsa sonuçların olumsuz olduğunu vurgularken Birlik yoksa, sonuçlar olumsuz. Hiç kimse bu sonuca sahip olmak istemedi. A ya da B takımı, 1. takım ya da 2. takım. Yunanistan Ligi’nde Olympiakos’un bulunmaması büyük zarar dedi.

Olympiakos olmadan ligin kurulamayacağını sözlerine ekleyen Vassilakopoulos Olympiakos olmadan lig kuramazsın. Bu bir hata. Bunun düzeltilmesini istiyoruz ama bize bağlı değil diyerek bu durumu kendisinin düzeltemeyeceğini ifade etti.

Geçtiğimiz sezon basketbol severlerin hatırlayacağı gibi, Olympiakos ile Panathinaikos arasında oynanacak kupa maçında yaşanan hakem gerginlikleri sonrası, Olympiakos birden fazla müsabakadan çekilmişti. Yaşanan çekilmeler sonrası dev ekip Yunanistan 1. Ligi’nden düşürülmüştü.

Bu sezona gelindiğinde ise Olympiakos, B takımı kurarak 2. ligde bu takımla oynuyor. As oyuncularını ise Euroleague maçlarında değerlendirecek.