Ana sayfa ING Basketbol Süper Ligi Alkım Ay:”Biz bu işi para kazanmak için değil aşkla yapıyoruz”

Alkım Ay:”Biz bu işi para kazanmak için değil aşkla yapıyoruz”

ING Basketbol Süper Ligi’nde OGM Ormanspor ile Fethiye Belediyespor mücadelesinin ardından başantrenörü Alkım Ay açıklama yaptı.

AlkımAy

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında OGM Ormanspor ile karşı karşıya gelen Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’un başantrenörü Alkım Ay mağlup oldukları mücadelenin ardından sert ifadelerle bir açıklama yaptı.

Alkım Ay, mücadeleden sonra şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikle rakibimiz Ormanspor’u tebrik ediyorum. Biz maalesef… Konuşursam ceza yiyeceğim ama içimde de kalmasın. Ufak tefek bir şeyler söyleyeyim.

Birincisi, biz voleybol oynamayı bilmiyoruz. Yani temas etmeden bu sporu yapmayı bilmiyoruz. Güzel bir voleybol maçı oynadık bugün. Voleybol maçını kazandığı için Ormanspor’u tebrik ediyoruz.

İkincisi, en son hakem abimiz ‘Ben 50 yaşındayım’ falan diyordu. Kişiselleştirdi, saçma sapan bir durumlar oldu. Ben de dahil olmak üzere ekibim, biz bu işten para kazanan, bu işi profesyonel olarak yapan insanlar değiliz. Biz aşkla geldik buraya. O yüzden herkese de saygımız sonsuz. Hiçbir kötü lafımız olamaz, haddimiz de değil.

Biz küçük bir noktayız ama büyük noktalar bizimle bir şeyler yarıştırmaya kalkıyorlar, çok üzücüydü. Çok üzüldük bugün teknik ekip olarak. Maçın ilk saniyesinden itibaren çok üzüldük. Tekrar söylüyorum, biz bu işten para kazanan bu işi profesyonel yapan insanlar değiliz. Biz aşkla geldik buraya, ben ve ekibim. Aynen de devam edeceğiz ama kavga eden insanları da kınıyoruz.

Başka bir şey söylemiyorum. Saçma diyaloglar oldu. İnanılacak gibi değildi. Çok üzücü. Konuşamazsın bile. Ben konuşurum ama… Benim işim konuşmak. Benim saha içinde işim terbiyeli, üslubu ile konuşmak. Haddimize de değil zaten kötü bir şey konuşmak ama ben konuşacağım, yeri geldiğinde itiraz edeceğim, yeri geldiğinde onlar da kibarca bana anlatacak. Bu iş böyle olur. Bizim bildiğimiz buydu, meğer değilmiş.

Tebrik ediyorum Ormanspor’u.”