Gaziantep Basketbol, Galatasaray’ı deplasmanda devirdi (ÖZET)

ING Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray ile Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi. Mücadeleden 90-86’lık skorla Galatasaray mağlup ayrıldı

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında Galatasaray ile Gaziantep Basketbol karşı karşıya geldi. Mücadeleden 90-86’lık skorla ev sahibi Galatasaray mağlup ayrıldı. Bu mücadeleyle birlikte Gaziantep Basketbol üçüncü zaferini alırken, Galatasaray ise üçüncü mağlubiyetini yaşadı.

Daryl Macon’un üst üste attığı sayılarla mücadeleye önde başlayan Galatasaray ilk çeyreği önde tamamladı. İkinci çeyrekte 16-5’lik seri yakalayan Gaziantep skor üstünlüğünü eline alsada Galatasaray çeyreğin sonlarına doğru skor farkını eritti ve çeyrek beraberlikle sonuçlandı.

Tervis Simpson’ın skorer oyunuyla üçüncü çeyreğin başlarında oyunun kontrolünü eline alan Gaziantep yaptığı savunmayla rakibinin önünde kalmayı başardı ve çeyreği önde tamamladı. Galatasaray son çeyrekte Macon ve Brock Motum‘un sayılarıyla skor farkını eritsede Gaziantep skor üstünlüğünü elinde tutmayı başardı ve sahadan galip ayrılan taraf oldu.

Oyunun en skorer ismi Galatasaray’ın yıldız oyuncusu Daryl Macon oldu. Macon 28 sayı, 6 asistle takımını sırtladı. Johnathan Williams ise 20 sayı, 12 ribaundla double double’a imza attı. Brock William Motum 14 sayı, 4 ribaund üretsede takımın bu performansı galibiyet için yeterli olmadı.

Gaziantep Basketbol tarafında ise takımı sırtlayan isim Mouhammadou Jaiteh oldu. Jaiteh 27 sayı, 6 ribaundla takımın en skorer ismi oldu. Trevis JeMar Simpson 19 sayıyla, Marko Tomas ise 15 sayıyla galibiyete katkı sağladı. Rashard Daequan Kelly 10 sayı, 6 ribaundla çift haneli skor üreten isimlerden oldu. Can Uğur Öğüt ise 9 sayı, 10 asistle double double’ı az farkla kaçırmış oldu.

Birinci çeyrek: 23-17
İkinci çeyrek: 45-45
Üçüncü çeyrek: 60-66
Dördüncü çeyrek: 86-90