Petkimspor, Fenerbahçe Beko’yu durduramadı (ÖZET)

ING Basketbol Süper Ligi’nde Fenerbahçe Beko, Aliağa Petkimspor'u konuk etti. Mücadeleden sarı lacivertli ekip 93-70’lik skorla galip ayrıldı

ING Basketbol Süper Ligi’nin beşinci haftasında Fenerbahçe Beko, Aliağa Petkimspor’u konuk etti. Mücadeleden sarı lacivertli ekip 93-70’lik skorla galip ayrılan taraf oldu. Bu mücadeleyle birlikte Fenerbahçe Beko, ligdeki beşinci galibiyetini alırken, Petkimspor dördüncü mağlubiyetini yaşadı.

Fenerbahçe Beko mücadelenin başlarında ürettiği sayılarla skor üstünlüğünü eline almayı başardı. Rakibinin mücadeleye ortak olma çabalarını savunmasıyla yıkan sarı lacivertli kulüp ilk çeyrekten skor farkını çift haneli sayılara çıkartmayı başardı. İkinci çeyrekte konuk ekip geri dönerek oyunun kontrolünü eline almaya çalışsa da savunması sarı lacivertli ekibi durduramayınca Fenerbahçe Beko ilk yarıyı önde tamamladı.

Üçüncü çeyrekte de skor farkını açarak oyunun kontrolünü elinde tutan Fenerbahçe Beko, bu üstünlüğü dördüncü çeyrekte de koruyarak mücadelen galip ayrılmayı başardı.

Fenerbahçe Beko’da Ahmad Hekmat Al Dwairi 14 sayı, 9 ribaundla takımı sırtladı. Edgaras Ulanovas’da 13 sayı 4 ribaundla Dwairi’ye eşlik etti. Lorenzo Brown 12 sayı, 8 asistle galibiyete destek olurken Melih Mahmutoğlu ise 11 sayıyla çift haneli skor üreten isimlerden oldu.

Petkimspor tarafında ise Thomas Wimbush 16 sayı, 6 ribaundla oyunun en skorer ismi oldu. Ian MacDonald Hummer ve Ege Arar 10’ar sayıyla takıma katkı sağlasarda bu performans galibiyet için yeterli olmadı.

Birinci çeyrek: 29-17
İkinci çeyrek: 51-39
Üçüncü çeyrek: 72-54
Dördüncü çeyrek: 93-70